Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Wielkanocna 23 kwietnia 2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

  1. Dziś przeżywamy Niedzielę Biblijną pod hasłem „Czy chcecie gardzić Kościołem Boga?”. Zachęcamy serdecznie do osobistego czytania słowa Bożego, które ożywia naszą wiarę, budzi nadzieję życia wiecznego i daje moc do życia miłością. Jednocześnie zapraszamy do wspólnej lektury słowa Bożego. W ramach Siódmego Narodowego Czytania Pisma Świętego sięgamy do Ewangelii według św. Jana, aby w jej świetle lepiej odkrywać, w jaki sposób Ojciec, i Syn, i Duch Święty budują Kościół mocą Słowa Bożego, które od Boga pochodzi, a objawione zostało w pełni przez Jezusa Chrystusa i do dzisiaj niesie ludziom Ducha rodzącego w nich zbawczą wiarę. W naszym kościele wspólne czytanie Pisma Świętego będzie w godz. 15.00-17.00. Wszyscy, którzy chcieliby przeczytać wyznaczony urywek Biblii proszeni są o zapisanie się w zakrystii.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; we wtorek – święto św. Marka Ewangelisty; w sobotę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Tych świętych prosimy o opiekę nad nami.
  3. Trwają prace przy remoncie muru wokół kościoła. W ubiegłym tygodniu oddaliśmy do renowacji wszystkie bramy. Zostaną one naprawione z uszkodzeń, wypiaskowane, ocynkowane i pomalowane na nowo.
  4. W czwartek po Mszy św. popołudniowej będzie spotkanie Kręgu Biblijnego. Przeżywając XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny tym bardziej zapraszamy wszystkich chcących czytać i rozważać Pismo Święte.
  5. Organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę na majowe nocne czuwanie 4 maja Wyjazd będzie w czwartek, 4 maja o godz. 18.00. Chętnych prosimy o zapisanie się w zakrystii.
  6. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Mamy do dyspozycji dwa tygodniki katolickie: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Rodzinom proponujemy miesięcznik „Trwajcie w miłości” a dzieciom miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”. Zachęcamy do zabrania także gazetkę parafialną „Trinitas”.
  7. Przeżywając Niedzielę Biblijną z przygotowanych koszyczków przy wyjściu z kościoła weźmy kartkę z zaznaczonymi wersetami Ewangelii według św. Jana i Listów Janowych. Po powrocie do domu otwórzmy Pismo Święte i każdy niech odczyta sobie otrzymany dzisiaj tekst. Niech on będzie dla nas światłem i mocą na drodze naszego osobistego i narodowego życia przez wszystkie dni roku.
  8. Wszystkich Drogich Parafian polecamy opiece Trójcy Przenajświętszej.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...