Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkanocna 07 maja 2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. W poniedziałek przypada Uroczystość
  św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i Diecezji Kieleckiej. O godz. 17:30 odprawimy nabożeństwo majowe
  w intencji Ojczyzny i naszej diecezji.
 2. We wtorek będziemy obchodzić Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Łaski Bożej, patronki Kielc. Podczas nabożeństwa majowego będziemy się modlić w intencji Diecezji Kieleckiej.
 3. W piątek – 12 maja, w ramach obchodów 800-setnej rocznicy śmierci
  bł. Wincentego Kadłubka, nasz Dekanat Jędrzejowski będzie czuwał na wieczornej modlitwie przy relikwiach bł. Wincentego. Modlitwy rozpoczną się o godz. 19.30
  i zakończą Mszą św. o godz. 23.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy. Proponujemy też wspólną pielgrzymkę do Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka. Wyjście pielgrzymów do kościoła o. Cystersów nastąpi z naszej świątyni o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy!
 4. W najbliższą sobotę 77 dzieci przystąpi podczas Mszy Św. o 11:00 i 13:30 do
  I Komunii Świętej. Pierwsza spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek – 12 maja br. od godz. 16:00.
 5. W sobotę – 13 maja zapraszamy na pierwsze Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je o godz. 19:30 modlitwą różańcową, zaś o godz. 20:00 odprawimy Mszę św. Prosimy o przyniesienie świec na procesję fatimską po zakończeniu Mszy św.
 6. W najbliższą niedzielę o godz. 12:00 będziemy obchodzić Rocznicę I Komunii Świętej. Dzieci wraz z rodzicami prosimy o przybycie do kościoła o godz. 11:30. Spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodziców w piątek – 12 maja br. od godz. 16:45.
 7. Nabożeństwo majowe w naszym kościele odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Śpiewajmy również Litanię Loretańską i pieśni maryjne w kaplicach, przy krzyżach oraz figurach przydrożnych.
 8. Za dwa tygodnie, 20 maja br. (w sobotę), zapraszamy na Rodzinną Majówkę Rowerową pod patronatem Biskupa Mariana Florczyka. Zbiórka zaplanowana jest
  o godz. 9.30 na parkingu przy kościele Trójcy Świętej w Jędrzejowie, gdzie odbędzie się modlitwa, poświęcenie rowerów uczestników, a następnie wyjazd w trasę przez Imielno, Mierzwin, Łysaków i powrót na parking parafii (łącznie około 31 km). Przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II będziemy modlić się za rodziny, małżeństwa i dzieci. Zakończeniem rajdu będzie piknik rodzinny w ogrodzie parafialnym.

Ze względów organizacyjnych prosimy o dokonywanie zapisów telefonicznie pod numerem telefonu 570 650 013, w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Ilość uczestników ograniczona.

 1. Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorie, w terminie 22-29 sierpnia 2023r.
  W programie m. in. wejście na górę Objawień, Droga Krzyżowa na górę Kriżevac, Tihajlina, Park Narodowy Kornati, Jeziora Plitwickie, Mostar czy Mokra Gora. Więcej informacji i zapisy u ks. Damiana.
 2. „Roczki”, czyli Msza Święta w intencji dzieci i młodzieży przeżywających swoje kolejne rocznice urodzin w maju, zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o 10:30. Zachęcamy rodziców i bliskich do zamawiania intencji w zakrystii.
 3. Stowarzyszenie Jędrzejowski Klub „Amazonki” zaprasza na festyn zorganizowany z okazji 5 -lecia istnienia Klubu. Festyn odbędzie się 13 maja 2023r. na terenie Centrum Kultury w Jędrzejowie. Rozpoczęcie o godz. 16.00.
 4. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Mamy do dyspozycji tygodniki katolickie: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Rodzinom proponujemy miesięcznik „Trwajcie w miłości” a dzieciom miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”. Proponujemy też naszą gazetkę parafialną „Trinitas”.
 5. Wszystkich Drogich Parafian polecamy opiece Matki Bożej i zachęcamy do udziału
  w Nabożeństwach Majowych ku Jej czci.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...