Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Wielkanocna 14 maja 2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Wczoraj dzieci z kl. III przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Polecamy je opiece Trójcy Przenajświętszej z modlitwą, aby przez całe swoje życie pragnęły przyjmować Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Dzieci pierwszokomunijne, wraz z rodzicami, będą uczestniczyć w Białym Tygodniu we Mszy św. o godz. 18.00 z dziękczynieniem za dar spotkania ze Zbawicielem w Najświętszym Sakramencie. Z racji Pierwszej Komunii rodzice złożyli ofiarę 3 tys. zł na utrzymanie naszego kościoła. Ponadto zakupili trzy piękne, złote ornaty do sprawowania Eucharystii. Rodzina Pastwa Jaroszów ufundowała korony do udekorowania kościoła. Bóg zapłać!
 2. We wtorek przypada święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. W tym dniu szczególnie zapraszamy na nabożeństwo majowe, które odprawimy
  w intencji Ojczyzny.
 3. W środę podczas  Mszy św. o godz. 18.00 polecimy Bogu naszych ministrantów oraz ich rodziców i krewnych. Serdecznie zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza
  z najbliższymi na wspólną modlitwę, po której odbędzie się spotkanie ministranckie na salce parafialnej.
 4. W piątek podczas  Mszy świętej o godz. 18.00 będziemy się modlić za ofiarodawców naszej parafii, a po Eucharystii odmówimy w ich intencji koronkę do Miłosierdzia Bożego. Przed świętami wielkanocnymi odnowione zostało tabernakulum. Na ten cel pewna osoba złożyła 3 tys. zł. Jeszcze raz dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ofiarę w wysokości 3 tys. zł oraz pewna osoba 100 zł na trwające prace remontowe wokół naszego. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
 5. 20 maja br. (w sobotę), zapraszamy na Rodzinną Majówkę Rowerową pod patronatem Biskupa Mariana Florczyka. Zbiórka zaplanowana jest o godz. 9.30 na parkingu przy kościele Trójcy Świętej w Jędrzejowie, gdzie odbędzie się modlitwa, poświęcenie rowerów uczestników, a następnie wyjazd w trasę przez Imielno, Mierzwin, Łysaków i powrót na parking parafii (łącznie około 31 km). Przez wstawiennictwo
  św. Jana Pawła II będziemy modlić się za rodziny, małżeństwa i dzieci. Zakończeniem rajdu będzie piknik rodzinny w ogrodzie parafialnym. Ze względów organizacyjnych prosimy o dokonywanie zapisów telefonicznie pod numerem telefonu 570 650 013,
  w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Ilość uczestników ograniczona. Zapisy do środy.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Seminaryjny. Profesorowie
  i klerycy Wyższego seminarium Duchownego w Kielcach będą modlić się z nami o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii. Ofiary złożone na tacę będą przekazane na utrzymanie tej diecezjalnej uczelni. Tego dnia o godz. 16.00 odbędzie się w salce parafialnej spotkanie modlitewne Przyjaciół Misji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy poświęcenie pól. Tak jak w ubiegłych latach, kapłani zatrzymają się przy przygotowanych ołtarzach na modlitwę i ofiarowanie miejscowości i ich mieszkańców opiece Boga Wszechmogącego. Prosimy mieszkańców poszczególnych miejscowości o zgromadzenie się w tradycyjnych miejscach na wspólną modlitwę o dobre urodzaje i zachowanie od zarazy i wojny. W przyszłą niedzielę poświęcenie pól będzie przebiegać w następującym porządku.
 8. Wilanów – godz. 15.00
 9. Podchojny – godz. 15.15
 10. Ignacówki – godz. 16.15
 11. Podlaszcze – godz. 17.00
 12. Kulczyzna – godz. 15.00
 13. Zawodzie – godz. 16.00
 14. Kopaniny – godz. 16.15
 15. Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorie, w terminie 22-29 sierpnia 2023r.
  W programie m. in. wejście na górę Objawień, Droga Krzyżowa na górę Kriżevac, Tihajlina, Park Narodowy Kornati, Jeziora Plitwickie, Mostar czy Mokra Gora. Więcej informacji i zapisy u ks. Damiana.
 16. W maju zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Bożej. Nabożeństwo majowe w naszym kościele przez cały miesiąc jest sprawowane codziennie o godz. 17.30.
 17. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Mamy do dyspozycji dwa tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Rodzinom proponujemy miesięcznik „Trwajcie
  w miłości”, a dzieciom miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”.
 18. Jutro przy wyjściu z kościoła będziemy mogli nabyć kremówki z Wadowic i w ten sposób pomóc w zorganizowaniu wyjazdu na wakacje młodzieży zaangażowanej w życie naszej parafii.
 19. Wszystkich Drogich Parafian polecamy opiece Trójcy Przenajświętszej, za przyczyną Matki Bożej, którą szczególnie czcimy w maju, odmawiając Litanię Loretańską w kościele parafialnym, w kaplicach, przy krzyżach i figurkach przydrożnych.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...