Ogłoszenia parafialne

Wniebowstąpienie Pańskie 21 maja 2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Wczoraj odbyła się Rodzinna Majówka Rowerowa, pod patronatem honorowym Ks. Biskupa Mariana Florczyka. Uczestniczyło
  w niej 60 osób. Dziękujemy Policji za zadbanie o bezpieczeństwo uczestników podczas całego przejazdu. Panu Tomaszowi Puchrowiczowi dziękujemy za pomoc
  w przygotowaniu posiłku w ogrodzie plebanijnym.
 2. Dziś rozpoczniemy poświęcenie pól. Tak jak w ubiegłych latach, kapłani zatrzymają się przy przygotowanych ołtarzach na modlitwę i ofiarowanie miejscowości i ich mieszkańców opiece Boga Wszechmogącego. Do każdej miejscowości pojedzie jeden kapłan, a podane niżej godziny oznaczają początek poświęcenia, które przy każdym krzyżu, czy figurze będzie trwać kilkanaście minut. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych miejscowości o zgromadzenie się w tradycyjnych miejscach na wspólną modlitwę o dobre urodzaje i zachowanie od zarazy i wojny. Poświęcenie pól będzie przebiegać w następującym porządku.
 3. Wilanów – godz. 15.00
 4. Podchojny – godz. 15.15
 5. Ignacówki – godz. 16.15
 6. Podlaszcze – godz. 17.00
 7. Kulczyzna – godz. 15.00
 8. Zawodzie – godz. 16.00
 9. Kopaniny – godz. 16.15
 10. W środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych. Szczególnie w tym dniu oddamy cześć naszej Niebieskiej Matce, przez udział w Nabożeństwie Majowym o godz. 17.30 i we Mszy św. o godz. 18.00, by podziękować za opiekę Matki Bożej nad naszym życiem. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego w salce parafialnej.
 11. W piątek będziemy obchodzić Dzień Matki. Nabożeństwo Majowe w tym dniu
  o godz. 17.30 ofiarujemy w intencji naszych mam, zapraszamy serdecznie!
 12. W sobotę, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich parafian na modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, które będzie wołaniem o odnowienie w nas mocy Ducha Świętego. Młodzież z kl. VIII szczególnie prosimy o przybycie na to czuwanie, które należy potraktować jako przygotowanie do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.
 13. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 10.30, dzieci z Ogniska Caritas przedstawią widowisko „Maryja w obrazach”. Serdecznie zapraszamy!
 14. W przyszłą niedzielę poświęcimy pola w następujących miejscowościach: Piaski przy trasie do Chmielnika – godz. 15.00; Borki – godz. 15.30; Ludwinów – godz. 16.00; Węgleniec 16.30; Łączyn Duży – godz. 15.00; Łączyn Mały – godz. 16.00; Diament – godz. 16.30
 15. Za tydzień kończy się okres wielkanocny, w którym jesteśmy zobowiązani duchowo do przystąpienia do spowiedzi św. i przyjęcia Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Zachęcamy zatem do skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania w rozpoczynającym się tygodniu. Możemy to uczynić każdego dnia rano w godz. 6.30 – 7.30 i po południu w godz. 17.30 – 18.30.
 16. Przygotowujemy się do Uroczystości Bożego Ciała. O zbudowanie ołtarzy poprosimy jak co roku wspólnoty modlitewne z naszej parafii ( ołtarz I na ul. Kościelnej – Odnowa
  w Duchu świętym „Effatha”; ołtarz II na ul. 3 Maja – Apostolat Maryjny; ołtarz III na
  Prostej – Kościół Domowy; ołtarz IV na parkingu, na ołtarzu polowym - Róże Żywego Różańca . Wiele osób z naszej wspólnoty wyraziło jednak prośbę, aby wszyscy parafianie mieli możliwość udziału w wystroju tych ołtarzy. Proponujemy zatem, aby w przyszłą niedzielę po Mszach św. zrobić zbiórkę dobrowolnych ofiar do puszek na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało i Oktawę.
 17. Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorie, w terminie 22-29 sierpnia 2023r. Więcej informacji i zapisy u ks. Damiana.                                                                   
 18. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Mamy do dyspozycji dwa tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Rodzinom proponujemy miesięcznik „Trwajcie
  w miłości”, a dzieciom miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”. W koszyczkach przy wyjściu z kościoła znajduje się do zabrania tygodnik parafialny „Trinitas”
 19. Wszystkich Drogich Parafian polecamy opiece Trójcy Przenajświętszej, za przyczyną Matki Bożej, którą szczególnie czcimy w maju, odmawiając Litanię Loretańską w kościele parafialnym o godz. 17.30, oraz  w kaplicach, przy krzyżach i figurkach przydrożnych.

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...