Ogłoszenia parafialne

 Zesłanie Ducha Świętego 28 maja 2023 r.  

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego Kościół przedłuża na dzień następny. Jutro bowiem, w drugi dzień Zielonych Świat, będziemy obchodzić Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, która doskonale została napełniona Duchem Świętym.
  W poniedziałek zapraszamy zatem do wspólnej modlitwy, wspartej orędownictwem Matki Bożej, o odnowienie darów Ducha Świętego w nas samych, podczas Mszy Świętych o godz. 6:30, 7:00, 9:00 i 18:00.
 2. W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii: w środę, święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; w czwartek, święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. W tym dniu przypada też pierwszy czwartek miesiąca. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za wszystkich kapłanów, a w szczególności na naszych rodaków, księży pochodzących
  z parafii Trójcy Świętej w Jędrzejowie; w sobotę, wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników z Ugandy.
 3. W piątek, pierwszy miesiąca, zapraszamy do modlitwy przebłagalnej za grzechy nasze i całego świata. Abyśmy mogli w tej intencji przyjąć Komunię św., skorzystajmy w tym dniu z sakramentu pokuty i pojednania. Możemy to zrobić rano w godz. 6.30 – 7.30, lub po południu w godz. 17.00 – 18.30.
 4. W sobotę, pierwszą miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.30. W tym dniu przyjmijmy Komunię świętą podczas Mszy św. o godz. 18.00, jako zadośćuczynienie sprawiedliwości Bożej za grzechy przeciwko Najświętszej Matce naszego Pana Jezusa Chrystusa. Tego dnia zapraszamy na spotkanie Apostolatu Maryjnego o 16:00 w salce parafialnej.
 5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Świętej, która dla nas jest jednocześnie Uroczystością Odpustową. Mszę św. o godz. 12.00, połączoną z procesją eucharystyczną wokół kościoła, odprawi Kanclerz Kurii Kieleckiej, ks. dr Adam Perz. Prosimy wspólnoty modlitewne o włączenie się w uroczystą procesję odpustową. Zapraszamy serdecznie Koła Gospodyń Wiejskich w uroczystych strojach, oraz druhów strażaków. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar doczesnych za nasze grzechy zgładzone podczas Spowiedzi świętej. Zachęcamy zatem do skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania. Możemy to uczynić w naszym kościele w tym tygodniu codziennie, w godz. 6.30 – 7.30 oraz wieczorem,
  w godz. 17.30 – 18.30. W Uroczystość Odpustową odprawimy Mszę św.
  w kaplicy cmentarnej o godz. 19.30 za zmarłych parafian, spoczywających na naszym cmentarzu.
 6. Także w przyszłą niedzielę z okazji odpustu parafialnego zapraszamy na piknik rodzinny w godz. 10:00-15:00. Dla dzieci będą przygotowane bezpłatne atrakcje m.in. dmuchańce, animowane gry i zabawy. Będzie można również skorzystać ze stoisk gastronomicznych przygotowanych przez sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich z terenu naszej parafii. Podczas pikniku prowadzona będzie także loteria fantowa. Serdecznie wszystkich zapraszamy!
 7. W związku z Odpustem parafialnym i zbliżającą się uroczystością Bożego Ciała, zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe oraz z klas: II, I ,
  a także młodsze, na próbę sypania kwiatów, w najbliższy poniedziałek i środę o godz. 17.00.
 8. W dzisiejszą niedzielę, po każdej Mszy św., są zbierane nasze dobrowolne ofiary na przygotowanie ołtarzy na procesję uroczystości Bożego Ciała, oraz Oktawy. W ten sposób będziemy mieć osobisty udział w przygotowaniu tych uroczystości ku czci Jezusa Chrystusa obecnego w Eucharystii.
 9. Za dwa tygodnie, 10 czerwca br., proponujemy wyjazd z naszej parafii na Jasną Górę na nocne czuwanie w intencji zmarłych, w czyśćcu cierpiących, które organizuje Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym. Zapisy w n zakrystii.
 10. Dziś poświęcenie pól w następujących miejscowościach: Piaski przy trasie na Chmielnik - godz. 15.00; Borki godz. - 15.30; Ludwinów – 16.00; Węgleniec – godz. 16.30; Łączyn Duży – 15.00; Łączyn Mały – godz. 16.00; Diament – 16.30
 11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorie, w terminie 22-29 sierpnia 2023r. Więcej informacji i zapisy u ks. Damiana.
 12. Jak zawsze w niedzielę, możemy nabyć prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach przy wyjściu z kościoła znajdziemy do zabrania tygodnik naszej parafii – „Trinitas”.
 13. Życząc wszystkim drogim parafianom błogosławionego tygodnia, zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym, które odprawiamy w naszej świątyni codziennie o godz. 17.30.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...