Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Najświętszej Trójcy 4 czerwca 2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Przeżywamy dziś uroczystość Trójcy Świętej, która dla naszej parafii jest uroczystością Odpustową. Dziś każdy z nas może otrzymać odpust zupełny, czyli darowanie kar doczesnych za grzechy, które wyznaliśmy w spowiedzi sakramentalnej. Dlatego serdecznie zachęcamy do skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania
  w czasie tej Mszy świętej. Zgodnie z tradycją odpustową, odprawimy dzisiaj Mszę św. w kaplicy cmentarnej o godz. 19.30 w intencji naszych zmarłych parafian. Serdecznie zapraszamy!
 2. W poniedziałek zapraszamy kandydatów do Bierzmowania i ich najbliższych
  do skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania o godz. 16.00.
 3. W środę ks. Biskup Andrzej Kaleta udzieli naszej młodzieży z klas ósmych Sakramentu Bierzmowania o godz. 16.00. W tym tygodniu pamiętajmy przed Bogiem o młodych z naszej wspólnoty, aby nigdy w dorosłym życiu nie utracili żywego zjednoczenia z Duchem Świętym.
 4. W środę, w czasie Litanii do Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 17.30
  i podczas Nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz w czasie Mszy św., będziemy się modlić o szczęśliwe zbiory i Boże błogosławieństwo dla mieszkańców: Wilanowa, Podchojn, Ignacówek, Podlaszcza, Kulczyzny, Zawodzia i Kopanin. Serdecznie zapraszamy.
 5. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjnie zwaną Bożym Ciałem. Po Mszy Świętej o godz. 10.30 wyruszymy w procesji eucharystycznej ulicami naszego miasta do czterech ołtarzy. Prosimy o pomoc w zorganizowaniu procesji Bożego Ciała. Zapraszamy asystę mężczyzn do niesienia baldachimu, chorągwi i sztandarów. Prosimy o zabranie figurki Matki Bożej Fatimskiej, feretronów i różańca. Młodzież prosimy o niesienie symboli eucharystycznych, a dzieci o sypanie kwiatów. Po zakończeniu procesji,
  około godz. 12.00 będzie sprawowana Msza św. dla tych, którzy dołączą się tylko do procesji, a nie będą wcześniej na Eucharystii.
 6. Siostry Służebniczki posługujące w naszej parafii zapraszają dzieci ze szkół podstawowych na skupienie modlitewne w najbliższą sobotę w Ognisku Wychowawczym Caritas o godz. 10.00. W tym dniu siostry zapraszają również na spotkanie Rodziny Bł. Edmunda w domu sióstr o godz. 15.00.
 7. Szkoła Podstawowa z Łysakowa wraz z parafią Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łysakowie zapraszają na IV Przegląd Piosenki Dziecięcej
  w Jędrzejowskim Centrum Kultury 7 czerwca br. o godz. 15.00.
 8. „Roczki”, czyli Msza Święta w intencji dzieci i młodzieży przeżywających swoje kolejne rocznice urodzin w czerwcu, zostanie odprawiona niedzielę, 18 czerwca
  o godz. 10.30. Zachęcamy rodziców i bliskich do zamawiania intencji w zakrystii.
 9. W sobotę, 10 czerwca proponujemy pielgrzymkę na Jasną Górę na czuwanie nocne w intencji zmarłych cierpiących w czyśćcu, które organizuje Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym. Wyjazd nastąpi o godz. 18.00 z parkingu parafialnego. Zapisy w zakrystii.
 10. W zakrystii i u ministrantów przed kościołem możemy nabyć prasę katolicką: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz „Trwajcie w miłości” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach przy wyjściu z kościoła znajdziemy do zabrania tygodnik naszej parafii – „Trinitas”.
 11. Wszystkich Drogich Parafian polecamy opiece Trójcy Najświętszej i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu. Otwórzmy teraz serca na dar odpustu zupełnego, czyli darowania kar za grzechy zgładzone w sakramencie Pokuty
  i Pojednania. Będąc w stanie łaski uświęcającej po przyjęciu Komunii Świętej, przeprośmy Boga za każdy grzech. Wzbudźmy w sobie pragnienie życia bez najmniejszego grzechu i odmówmy modlitwę w intencjach Ojca Świętego.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...