Ogłoszenia parafialne

XI Niedziela Zwykła 18 czerwca 2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dziękujemy za przystrojenie ołtarzy na Oktawę Bożego Ciała następującym wspólnotom z naszej parafii: Katechetom i Kręgowi Biblijnemu, Wspólnocie Misyjnej i Czcicielom Miłosierdzia Bożego, Rycerzom św. Jana Pawła II, Rodzinie bł. Edmunda i Rodzinie Radia Maryja wraz z Siostrami Służebniczkami. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w ośmiodniowych obchodach Bożego Ciała, niosącym baldachim, figury, feretrony, chorągwie. Dziękujemy dzieciom sypiącym kwiaty i ich mamom. Dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich z Piasków, siostrom zakonnym, ministrantom i panu organiście. Dziękujemy Dyrektorowi Zarządu Dróg Powiatowych, Panu Piotrowi Kossakowskiemu, za dostarczenie brzozy do wystroju ołtarzy.
 2. W środę obchodzimy wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Tego dnia zapraszamy do wspólnej modlitwy ministrantów oraz ich rodziców
  i najbliższych. W intencji Służby Ołtarza odprawimy nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 oraz Mszę św. o godz. 18.00, po której nastąpi spotkanie w salkach parafialnych. Prosimy też chłopców po Pierwszej Komunii świętej o dołączenie do grona ministrantów.
 3. W piątek kończy się rok szkolny. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, pracowników szkół i rodziców na Msze św. dziękczynne: w kościele parafialnym o godz. 8.00 oraz
  w kaplicy w Podchojnach o godz. 8.00, podczas których poprosimy również o Boże błogosławieństwo na czas wakacji. Również w piątek obchodzimy DZIEŃ OJCA. Pamiętajmy o modlitewnym wsparciu naszych ziemskich ojców. Ten dzień, to także okazja, by szczególnie mocno podziękować Bogu za Jego ojcowską miłość.
 4. W sobotę przypada UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA. Pół roku przed narodzeniem Chrystusa czcimy narodzenie św. Jana Chrzciciela, który poprzedził przyjście Chrystusa i ukazał Go ludowi.
 5. Dziękujemy rodzicom młodzieży, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania, za hojny dar ołtarza złożony dla naszej parafii w wysokości 12 365 zł. Dzięki tej ofierze sfinansujemy renowację czterech bram na plac kościelny, polegającą na ich wypiaskowaniu, naprawie, ocynkowaniu i pomalowaniu. Ponadto opłacimy wykonanie nowej bramy przy budynku, w którym mieszkają siostry Służebniczki posługujące w naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać!
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Mamy do dyspozycji: tygodniki - „Niedziela”
  i „Gość Niedzielny”, miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci oraz dwumiesięcznik - „Trwajcie w miłości”. Na ławkach przy wyjściu znajdziemy też naszą gazetkę parafialną „Trinitas”.

 

 

 1. W najbliższy wtorek, 20. 06 br. o godz. 19.00 w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbędzie się zebranie dla mieszkańców całej gminy, dotyczące nowych dotacji na wymianę pieców, dopłat do paneli oraz możliwości wydzierżawienia nieużytków rolnych.

 

 1. Powiatowe Centrum pomocy Rodzinie informuje, że prowadzony jest program dla rodzin dotkniętych przemocą. Więcej informacji znajdziemy w gablocie przed kościołem.

 

 1. Wszystkich Drogich Parafian polecamy opiece Trójcy Najświętszej i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...