Ogłoszenia parafialne

XXII Niedziela Zwykła      3 września 2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Dzisiaj na stadionie w Piaskach

  o godz. 15:00 odprawimy Msza św. dziękczynną za tegoroczne plony, w ramach Dożynek Gminy Jędrzejów. Burmistrz Jędrzejowa Pan Marcin Piszczek wszystkich serdecznie zaprasza na to dziękczynienie za Boży dar chleba i innych płodów ziemi.
 2. W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny, który pragniemy polecić opiece Bożej. Zapraszamy zatem dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli
  i pracowników szkół na Mszę św. o godz. 8.00 w kościele parafialnym. Również
  w kaplicy w Podchojnach odprawimy Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego
  o godz. 8.00.
 3. W czwartek – pierwszy miesiąca – zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za dar kapłaństwa i Eucharystii podczas Mszy św. o godz. 18.00. W tym dniu będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
 4. W piątek – 8 września – przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, potocznie nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. W tym dniu będzie poświęcenie ziarna do tegorocznych zasiewów podczas Mszy św. o godz. 7.00
  i 18.00.
 5. Zapraszamy dzieci w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30, podczas której zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne. Także w przyszłą niedziele po Mszy św. godz. 10:30 spotkanie rodziców i dzieci klas III, inaugurujące przygotowanie do I Komunii Świętej.
 6. W niedzielę 17 września o 10:30 tzw. „roczki”, a więc Msza Święta
  w intencji dzieci przeżywających urodziny w miesiącu wrześniu. Dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo oraz pamiątki. Zachęcamy do zamawiania intencji
  w zakrystii.
 7. Ognisko Wychowawcze Caritas w Jędrzejowie zaprasza dzieci na zajęcia
  w nowym roku szkolnym. Zapisy codziennie od poniedziałku do godzinach od 10.00 -18.00 w Caritasie.
 8. Zapraszamy młodzież klas ósmych szkół podstawowych do zgłaszania się na przygotowanie do bierzmowania. Na stronie internetowej parafii oraz na profilu Facebooka jest możliwość elektronicznego zgłoszenia kandydata do bierzmowania. W formie tradycyjnej możemy pobrać deklarację zgłoszeniową od s. Danuty
  w zakrystii.

 

 1. W poniedziałek, 4 września proponujemy wyjazd na Jasną Górę na nocne czuwanie przy cudownym obrazie Matki Bożej Jasnogórskiej. Wyjazd o godz. 18.00 z parkingu parafialnego. Powrót ok. godz. 3.00. Zapisy w zakrystii.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii mamy do dyspozycji tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Trwajcie w miłości” dla rodzin i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
 3. Organizujemy pielgrzymkę parafialną do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli Patrona Polski w Strachocinie na Podkarpaciu (przejazd ok. 3,5 godz.), połączoną z nawiedzeniem Żeńskiego Niepokalanowa, założonego przez Siostry Franciszkanki Rycerstwa Niepokalanej przybyłe przed laty z Japonii z miasta Nagasaki. Wyjazd będzie 16 września 2023 r. (sobota). Serdecznie zapraszamy! Zapisy w zakrystii.
 4. Wszystkich naszych drogich Parafian i Gości polecamy Bożej Opatrzności i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...