Ogłoszenia parafialne

XXI Niedziela Zwykła        27 sierpnia 2023 r.  

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  w poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa
  i doktora Kościoła; we wtorek – wspomnienie męczeństwa
  św. Jana Chrzciciela. Tych świętych prosimy o orędownictwo za nami u Boga.

 

 1. Od czwartku trwają w Archiopactwie Ojców Cystersów
  w Jędrzejowie uroczystości odpustowe w 800-lecie śmierci - czyli narodzin dla nieba - bł. Wincentego Kadłubka. Dziś sumę odpustową o godz. 12.00 będzie celebrował ks. abp Stanisław Gądecki wraz z ks. bp. Ordynariuszem Janem Piotrowskim. Zachęcamy do nawiedzenia sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka, by pomodlić się przy relikwiach Patrona Jędrzejowa i uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie Pokuty
  i Pojednania.

 

 1. W piątek – pierwszy miesiąca – zapraszamy do spowiedzi
  i komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź święta będzie rano w godz. 6.30 – 7.30, a popołudniu o godz. 15.00 w czasie Koronki do Miłosierdzia Bożego i w godz. 17.00 - 18.30. Na progu nowego roku szkolnego do spowiedzi zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli.

 

 1. W sobotę o godz. 16.00 Apostolat Maryjny zaparasza na spotkanie w salce parafialnej o godz. 16.00

 

 1. W sobotę – pierwszą miesiąca - o godz. 17.30 odprawimy nabożeństwo pierwszosobotnie do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, wynagradzające sprawiedliwości Bożej za grzechy przeciwko Matce Najświętszej. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie członków Żywego Różańca w salkach parafialnych.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 3 września na stadionie w Piaskach będzie Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony w ramach Dożynek Gminy Jędrzejów. Burmistrz Jędrzejowa Pan Marcin Piszczek wszystkich serdecznie zaprasza na to dziękczynienie za Boży dar chleba i innych płodów ziemi.

 

 1. Rodzina Radia Maryja zaprasza na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 15.00

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii mamy do dyspozycji tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Trwajcie w miłości” dla rodzin i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.

 

 1. Wszystkim drogim parafianom i miłym gościom życzymy
  w nowym tygodniu błogosławieństwa Bożego!

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...