Ogłoszenia parafialne

XXXI Niedziela Zwykła 05  listopada 2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

  1. Szczególnie w tych dniach listopadowych trwajmy na modlitwie za zmarłych. Kościół zaprasza nas do tradycyjnej modlitwy wypominkowej. Imiona naszych drogich zmarłych do wypominek możemy ciągle zgłaszać w zakrystii. W czwartek kończy się nowenna, czyli dziewięciodniowa modlitwa wypominkowa, połączona z Mszą świętą, którą odprawiamy w kaplicy cmentarnej o godz. 16.00. Wypominki okresowe będą czytane w każdą niedzielę przed Mszami o godz.: 9.00, 10.30 i 12.00. W kaplicach modlitwę wypominkową będziemy odmawiać po Mszach św.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: w czwartek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie; w piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w sobotę – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Tych świętych prosimy, aby w tym tygodniu wspierali nas swoimi modlitwami.
  3. W czwartek, po Mszy św. o 17.00, zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w salce parafialnej. Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby rozważać i głębiej modlić się Bożym słowem, do dołączenia do tej wspólnoty.
  4. W sobotę - 11 listopada – w Narodowe Święto Niepodległości, zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. w intencji Ojczyzny, o którą poprosił Starosta Jędrzejowski Pan Paweł Faryna. Niech wspólna modlitwa będzie wyrazem naszej patriotycznej troski o pomyślny rozwój Ojczyzny. Niech też nie zabraknie na naszych domach flag narodowych, które są dumnym znakiem naszej niepodległości.
  5. W przyszłą niedzielę Kościół na całym świecie obchodzi XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku wsparciem zostanie objęty cały Bliski Wschód. Wesprzemy objętych wojną chrześcijan w Strefie Gazy, cierpiących biedę materialną mieszkańców Libanu i Iraku. Za tydzień po wszystkich Mszach św. będziemy mogli złożyć dar serca do puszek po każdej Mszy św.
  6. W czwartek 16 listopada zapraszamy na Nabożeństwo Medjugorskie do Królowej Pokoju, które rozpoczniemy o godz. 16:30 modlitwą różańcową, o godz. 17:00 Msza święta, a po jej zakończeniu adoracja Najświętszego Sakramentu.
  7. W listopadzie tzw. „roczki”, czyli Msza Święta w intencji dzieci przeżywających urodziny w danym miesiącu, będzie sprawowana 19 listopada o 10.30. Zachęcamy do zamawiania intencji w zakrystii.
  8. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Trwajcie w miłości” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
  9. Niech Pan Bóg nam wszystkim błogosławi i pobudza nasze serca do pamięci i modlitwy za zmarłych.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...