Ogłoszenia parafialne

XXXII Niedziela Zwykła 12 listopada 2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. W dzisiejszą niedzielę Kościół na całym świecie obchodzi XV Dzień Solidarności
  z Kościołem Prześladowanym. Po Mszy św. będziemy mogli złożyć dar serca do puszek, którym wesprzemy objętych wojną chrześcijan w Strefie Gazy, cierpiących biedę materialną mieszkańców Libanu i Iraku.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: w poniedziałek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, i Kryspina, pierwszych męczenników Polski; w piątek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej; w sobotę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Tych świętych prosimy o opiekę nad nami i modlitwę przed Bogiem.
 3. W środę zapraszamy ministrantów wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 17.00
  w intencji Służby Ołtarza. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie w salce parafialnej.
 4. W piątek o godz. 17.00 będzie sprawowana Msza św. i odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii.
  W ostatnich miesiącach złożono następujące ofiary: pewna rodzina z Rakowa – 500 zł; pewna rodzina – 200 zł; pewna osoba – 2200 zł; pewna osoba – 300 zł; pewna osoba – 100 zł; pewna rodzina z ul. 3 Maja – 200 zł; pewna osoba – 100 zł; pewna osoba – 2000 zł; pewna osoba z ul Sadowej – 1000 zł; pewna osoba – 50 zł; pewna osoba z Jasionki – 100 zł; pewna osoba – 200 zł; pewna osoba z ul Konopnickiej – 100 zł; pewna osoba z ul Kopernika 100 zł; pewna osoba ze Skroniowa – 50 zł; pewna osoba z ul. Kopernika – 100 zł. W tym czasie złożone ofiary przeznaczamy na ogrzewanie kościoła. Ostatnio zakupiliśmy 800 l oleju opałowego za sumę 4700 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać!
 5. W najbliższy czwartek zapraszamy na Nabożeństwo Medjugorskie do Królowej Pokoju, które rozpoczniemy o godz. 16:30 modlitwą różańcową, o godz. 17:00 Msza święta, a po jej zakończeniu adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W listopadzie tzw. „roczki”, czyli Msza Święta w intencji dzieci przeżywających urodziny w danym miesiącu, będzie sprawowana w przyszłą niedzielę o 10.30. Zachęcamy do zamawiania intencji w zakrystii.
 7. W przyszłą niedzielę – 19 listopada – o godz. 15.00, w salce parafialnej odbędzie się spotkanie modlitewne Wspólnoty Misyjnej – Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 8. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Trwajcie w miłości” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
 9. Wszystkich naszych drogich parafian polecamy Bożej Opatrzności w nowym tygodniu. Niech Pan Bóg błogosławi, darzy dobrym zdrowiem i potrzebnymi łaskami.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...