Ogłoszenia parafialne

XXXIII Niedziela Zwykła listopada 2023r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest VII Światowym Dniem Ubogich, który został ustanowiony przez Papieża Franciszka oraz dniem pamięci o ofiarach wypadków drogowych.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: w poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; we wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; w środę wspomnienie św. Cecylii, dziewicy
  i męczennicy; w piątek wspomnienie Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy. Za tydzień, 26 listopada ostatnia niedziela roku liturgicznego - Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
 3. W tym tygodniu Pan Organista rozpocznie roznoszenie poświęconych opłatków. Zaniesie je w najbliższych dniach mieszkańcom Piasków, Borków, Kopanin
  i Węgleńca. Ofiary składane przy opłatkach są naszym podziękowaniem za całoroczną pracę Pana Organisty.
 4. W wyniku pożaru Państwo Iwona i Mirosław Kaczmarczykowie z Ignacówki stracili 12 listopada dorobek życia, a pan Mirosław przebywa w szpitalu. Straty poniesione przez rodzinę są ogromne i przekraczają ich możliwości finansowe. Koniecznością będzie naprawa dachu, wymiana okien czy drzwi w domu. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej pracownicy Szkoły Podstawowej w Podchojnach, mieszkańcy Podchojn, Ignacówki i Laskowa przeprowadzą kwestę podczas której naszym darem serca złożonym do puszek będziemy mogli pomóc Państwu Iwonie i Mirosławowi.
 5. W czwartek zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy św. o godz. 17.00. 
 6. W piątek po Mszy św. O 17.00 będzie spotkanie Rodziny Edmundowej.
 7. W sobotę – 25 listopada – Siostry Służebniczki zaprasza dzieci i młodzież na SKUPIENIE w modlitwie i radości w Ognisku Wychowawczym Caritas o godz. 10.00.
 8. Owocem czerwcowej pielgrzymki na Jasną Górę i nocnego czuwania w intencji zmarłych cierpiących w czyśćcu jest zawiązanie się przy naszej parafii nowej Wspólnoty Modlitewnej: APOSTOLSTWO POMOCY DUSZOM CZYŚĆCOWYM. Ta wspólnota jest zorganizowaną formą apostolstwa Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych, które zostało założone przez bł. Honorata Koźmińskiego i Matkę Wandę Olędzką w 1889 roku w Zakroczymiu. Aktualnie chęć przynależności do grupy zgłosiło 11 osób poprzez wypełnienie karty członkowskiej. Te osoby oraz wszystkich chętnych, którzy chcieliby się włączyć w dzieło pomocy duszom czyśćcowym zapraszamy na spotkanie do salki parafialnej we wtorek po Mszy św. o godz. 17.00. Do Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym może należeć każdy praktykujący katolik (niezależnie od stanu i wieku) który pragnie nieść pomoc duszom w czyśćcu.
 9. KOMUNIKAT BISKUPA KIELECKIEGO

Dla wielu młodych ludzi Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie są doświadczeniem wiary, które pozostanie na zawsze w ich życiu. Już teraz myślimy o kolejnych Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w roku 2027 w Korei Południowej, a po drodze o jubileuszowym spotkaniu, które będzie miało miejsce w Rzymie w 2025 roku.

Drodzy Diecezjanie, Bracia Kapłani, Siostry Zakonne, Rodzice i Wychowawcy,
a szczególnie Wy, drodzy Młodzi! Nie wszyscy udamy się do Rzymu czy Korei, ale wszyscy możemy podjąć wędrówkę duchową i wejść na pielgrzymi szlak wiodący do tych miejsc poprzez modlitwę, cierpienia i ofiarę. Młodzież diecezji kieleckiej, która będzie chciała uczestniczyć w tych spotkaniach, jak również wszelkie inicjatywy podejmowane w ramach Duszpasterstwa Młodzieży w naszej diecezji, wesprzyjmy materialnie ofiarą na tacę w Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26 listopada. Niech ten nasz dar materialny będzie ofiarą dla duszpasterstwa młodzieży.

W Niedzielę Chrystusa Króla pozostańmy w łączności z całym Kościołem powierzając Bogu ludzi młodych. W przeddzień, 25 listopada, zapraszam młodych naszej diecezji na wspólne świętowanie do Kielc. Księży, siostry zakonne i opiekunów, proszę o pomoc młodym, aby mogli wziąć udział w ich święcie.

Z serca Wam wszystkim błogosławię,

                                                               Wasz Biskup

                                                               Jan Piotrowski

 

 1. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Trwajcie w miłości” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
 2. Wszystkich naszych drogich Parafian polecamy Bożej Opatrzności w nowym tygodniu. Niech Pan Bóg błogosławi, darzy dobrym zdrowiem i potrzebnymi łaskami.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...