Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 26  listopada 2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

 1. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata niech rozpocznie
  w naszym sercu prawdziwe królowanie Boga. Poddajmy nasze myśli słowa
  i uczynki działaniu łaski Zbawiciela. Przez to staniemy się żywą cząstką Królestwa Bożego i przyczynimy się do jego rozwoju w świecie. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła będziemy mogli wesprzeć odbudowę domu Państwa Kaczmarczyków z Ignacówki, który 12 listopada został dotknięty pożarem. Konieczna będzie wymiana dachu, okien, drzwi. Nasza pomoc jest tym bardziej potrzebna, bo Pan Mirosław, który stracił zdrowie w czasie pożaru, w ubiegłym tygodniu zmarł. Pani Iwonie Kaczmarczyk składamy wyrazy serdecznego współczucia.
 2. W dniu 29.11.2023r (środa) o godz. 10.00, w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Podchojnach, odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej aspirantowi Policji Państwowej zamordowanemu w 1940 roku strzałem w tył głowy w Kalininie. Pan Dyrektor Ryszard Bielak serdecznie zaprasza do wspólnego uczczenia rodzimego bohatera wojennego.
 3. W środę o godz. 15.30, Ognisko Wychowawcze Caritas zaprasza na Mszę św.
  z okazji Dnia Patrona bł. Edmunda Bojanowskiego. Na zakończenie odbędzie się koncert życzeń.
 4. W środę 29 listopada br. Przypada IX rocznica ingresu Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego do Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Z tej racji tego dnia będzie sprawowana Msza św. w intencji Księdza Biskupa o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej. Wszyscy jesteśmy serdecznie zaproszeni do udziału w tej uroczystości i do osobistej modlitwy w intencji dostojnego Jubilata.
 5. W czwartek będziemy przeżywać święto św. Andrzeja Apostoła, którego prosimy o wstawiennictwo za nami u Boga w tym tygodniu.
 6. W piątek – pierwszy miesiąca – zapraszamy do spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św., w duchu wynagrodzenia Panu Bogu za grzechy nasze i całego świata. Możliwość Spowiedzi św. będzie rano w godz. 6.30 – 7.30, oraz popołudniu w czasie Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, a także

w godz. 16.00 – 17.30. Od godz. 16.00 – 17.00 będzie trwała w ciszy adoracja Najświętszego Sakramentu.

 1. W sobotę – pierwszą miesiąca - o 15.00 odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego Cudownego Medalika w salce parafialnej. O godz. 16.30 zapraszamy do udziału w Nabożeństwie do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, które jest przebłaganiem sprawiedliwości Bożej z grzechy przeciwko Najświętszej Matce naszego Pana Jezusa Chrystusa.
 2. W sobotę zapraszamy kandydatów do bierzmowania na 16.30 – wspólnie rozpoczniemy modlitwą różańcową comiesięcznie spotkanie modlitewne, po którym będzie msza św. i katecheza.
 3. W przyszłą niedzielę Ognisko Wychowawcze Caritas zaproponuje nam - przy wyjściu z kościoła - stroiki świąteczne, których zakup wesprze działalność tej instytucji, tak ważnej dla dzieci z naszego miasta i okolic.
 4. W tym tygodniu nasz organista, Pan Damian, zaniesie opłatki wigilijne mieszkańcom Ignacówek, Podchojn, Podlaszcza, Kulczyzny, Ludwinowa
  i Łączyna Małego. W zakrystii zachęcamy do nabycia poświęconych opłatków przez tych, którzy zwyczajowo odbierają je od Sióstr. Ofiary składane przy tej okazji są naszym podziękowaniem za całoroczną pracę i Siostry Zakrystianki
  i Pana Organisty.
 5. Organizujemy wyjazd na nocne czuwanie przed cudownym obrazem Pani Jasnogórskiej w Częstochowie 4 grudnia br. Zachęcamy wszystkich chętnych do zapisania się w zakrystii.
 6. W zakrystii przygotowane są świece Caritas na stół wigilijny. Nabywając taką świecę za 10 zł pomagamy najuboższym dzieciom w naszej diecezji. Potraktujmy to jako zaproszenie do stołu wigilijnego niespodziewanego gościa, który w ten sposób znajdzie się w naszym sercu, a tym samym
  w naszym domu.
 7. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii mamy do dyspozycji prasę katolicką:
  tygodniki - „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Proponujemy też miesięczniki – „Trwajcie w miłości !” dla rodzin oraz „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
 8. Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy w tym tygodniu trwania
  w łasce bliskości z Jezusem Chrystusem Królem Wszechświata.

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...