Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Adwentu 03 XII 2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

 1. Kościół rozpoczyna dziś Adwent, czyli liturgiczny okres przygotowania na przyjście Jezusa Chrystusa. W pierwszej części rozważać będziemy powtórne przyjście Zbawiciela dla ostatecznego osądzenia świata. Stąd wielokrotnie usłyszymy wezwanie do nawrócenia i poprawy życia. Wybrzmi to szczególnie w okresie rekolekcji parafialnych, które będą trwać w naszej parafii od 16 do 19 grudnia. W drugiej części Adwentu będziemy się przygotowywać do głębokiego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.
 2. Od jutra rozpoczynają się w naszej świątyni Roraty, czyli adwentowa Msza św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, którą Bóg wybrał na Matkę Zbawiciela świata. Będziemy je odprawiać przez cztery tygodnie adwentu od poniedziałku do piątku o godz. 17.00,
  a w soboty rano o godz. 7.00. Zapraszamy wszystkich parafian, w tym młodzież
  i dzieci, które każdego dnia otrzymają specjalną pamiątkę. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą lampionów, bowiem Msza św. roratnia rozpoczyna się w ciemności. Poprzez gorliwe uczestniczenie w Roratach, będziemy prosić Pana Boga, za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny, o wiele łask dla siebie i swojej rodziny.
 3. W tym tygodniu - 6 grudnia, w środę - oddamy cześć w liturgii św. Mikołajowi, biskupowi, który zachęca nas do wzajemnej dobroci. W naszej parafii św. Mikołaja spodziewamy się dzień później, po Mszy św. w najbliższy czwartek, 7 grudnia. Prosimy rodziców, których dzieci zamawiały różne prezenty u św. Mikołaja, o przyjście przed Mszą św. do zakrystii.
 4. W czwartek przypada wspomnienie liturgiczne św. Ambrożego, patrona pszczelarzy. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 będziemy się modlić, przez orędownictwo tego świętego, w intencji pszczelarzy z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy! Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w salce parafialnej.
 5. W czwartek o godz. 16.00 Grono Przyjaciół Seminarium spotka się w salce parafialnej.
 6. W piątek – 8 grudnia – Kościół obchodzi Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu będziemy sprawować Msze święte o godz. 6.30, 7.00, 12.00 i 17.00. Msza św. o godz. 12.00 to Godzina Łaski dla świata. W jednym
  z objawień Maryja obiecała, że modlącym się w tej godzinie ześle niezliczone łaski dla ciała i duszy. Maryja mówiła: „będą liczne nawrócenia (…) Jezus okaże wielkie miłosierdzie, jeśli dobrzy ludzie będą modlić się za grzesznych braci”.
 7. W II Niedzielę Adwentu obchodzony jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, któremu w tym roku towarzyszy hasło: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Składając – w przyszłą niedzielę – dobrowolną ofiarę do puszek będziemy mogli okazać naszą pomoc również Polakom, którzy pozostali na dawnych wschodnich ziemiach naszej Ojczyzny, albo zostali wywiezieni na zesłanie na Sybir.
 8. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie medalików dla uczniów klas III, przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Medaliki kupują swoim dzieciom rodzice. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami. Podczas tej Mszy św. będą „roczki”, czyli modlitwa za dzieci przeżywające swoje urodziny w tym miesiącu. Prosimy, aby rodzice zgłaszali te dzieci w zakrystii.
 9. W niedzielę – 10 grudnia – odbędzie się o godz. 15.00 spotkanie modlitewne Wspólnoty Misyjnej – Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 10. Organizujemy kolejny wyjazd na nocne czuwanie modlitewne na Jasnej Górze z 4 na 5 grudnia (poniedziałek/wtorek). Wyjazd będzie 4. XI o godz, 18.00 z parkingu parafialnego, a powrót 5. XI nad ranem. Wszystkich chętnych prosimy o zapisanie się w zakrystii.
 11. Pan Organista w tym tygodniu zaniesie poświęcone opłatki mieszkańcom Diamentu, oraz na ul. Jasionka, Kilińskiego, Krzywej, Rakowskiej, Górki Grabowskie. Zachęcamy, aby w zakrystii, aby w zakrystii nabyli opłatki ci, którzy zwyczajowo odbierają je od Sióstr. Ofiary składane przy opłatkach są naszym podziękowaniem za całoroczną pracę Pana Organisty i Siostry Zakrystianki.
 12. Tradycją lat ubiegłych, Caritas rozprowadza w parafiach świece wigilijne. Dochód
  z ich sprzedaży, w cenie 10 zł, służy WIGILIJNEMU DZIEŁU POMOCY DZIECIOM. Możemy nabyć te świece w zakrystii i przez to wspomóc jakieś biedne dziecko na święta Bożego Narodzenia.
 13. Od 8 – 10 grudnia młodzież przygotowująca się do Bierzmowania z naszej parafii będzie przeżywać swoje rekolekcje w Skorzeszycach, w Górach Świętokrzyskich. Pamiętajmy o tej młodzieży w naszych modlitwach.
 14. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jędrzejowie informuje, że w ramach działania Ośrodka Interwencji Kryzysowej, funkcjonującego na terenie Powiatu Jędrzejowskiego, realizowane są bezpłatne dyżury psychologa i adwokata. Ośrodek zachęca kobiety i inne osoby doznające przemocy doznające przemocy, do korzystania ze wsparcia tych specjalistów. Więcej informacji na ten temat znajdziemy w gablocie przed kościołem.
 15. Przygotowujemy się do udekorowania naszego kościoła na Święta Bożego Narodzenia. Zachęcamy do złożenia dobrowolnej ofiary na ten cel do skarbonki miedzy ławkami na środku kościoła, bądź u Siostry Danuty w zakrystii.
 16. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „trwajcie w miłości” dla rodzin oraz „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
 17. Dziś po wyjściu z kościoła Ognisko Wychowawcze Caritas proponuje nam stroiki świąteczne, których nabycie wesprze tę instytucję, tak ważną dla naszej parafii, Jędrzejowa i okolic.
 18. Wszystkim Drogim Parafianom życzymy, aby rozpoczynający się dziś Adwent był czasem radosnego umocnienia wiary w Tego, na którego czekamy w tajemnicy Bożego Narodzenia.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...