Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Adwentu 10 XII 2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Dziś w całej Polsce po Mszach świętych zbierane są dobrowolne ofiary na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Również i my możemy pomóc naszym braciom i siostrom, żyjącym na Syberii w Kazachstanie i w wielu innych krajach na wschód od polskiej granicy, składając do puszek nasz dar serca. Za wszystkie ofiary niech Bóg wynagrodzi!
 2. Dzisiaj o godz. 15.00 spotkanie modlitewne Wspólnoty Misyjnej Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy w środę – św. Łucję, dziewicę
  i męczennicę; w czwartek – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. Tych świętych prosimy o opiekę i wstawiennictwo za nami przed Bogiem.
 4. We wtorek zapraszamy członków Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym oraz wszystkich, którzy chcą wspólnie modlić się w intencji zmarłych w czyśćcu cierpiących na różaniec o godz. 16.30 i Mszę św. oraz spotkanie formacyjne.
 5. W środę o godz. 17.00 Msza św. w intencji ministrantów i ich rodzin a po niej spotkanie w salce parafialnej.
 6. W czwartek zapraszamy na Nabożeństwo Medjugorskie do Królowej Pokoju, które rozpoczniemy o godz. 16:30 modlitwą różańcową, o godz. 17:00 Msza święta,
  a po jej zakończeniu adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. W piątek podczas Mszy św. ofiarujemy intencję za dobroczyńców
  i ofiarodawców naszej parafii oraz odmówimy za nich koronkę do Miłosierdzia Bożego. W ostatnim czasie na utrzymanie naszego kościoła złożono następujące ofiary: Pewna rodzina z ul. Konopnickiej – 100 zł; pewna osoba – 100 zł; pewna osoba z ul. Konopnickiej – 200 zł; pewna rodzina z ul Żeromskiego 300 zł; pewna osoba ze Skroniowa – 100 zł; pewna rodzina z Podchojn – 500 zł; pewna rodzina ze Skroniowa – 50 zł; pewna osoba z Podchojn – 200 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać! W tym czasie ofiary przeznaczamy na zakup oleju opałowego do ogrzewania kościoła.
 8. W najbliższą sobotę Mszą św. o godz. 17.00 rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które będą trwać do wtorku - 19 grudnia - włącznie. Poprowadzi je ks. Prof. Artur Kasprzak z Warszawy. Przygotowaliśmy folder
  z programem Rekolekcji Adwentowych, który znajduje się miedzy ławkami
  i w przedsionku kościoła. Prosimy, aby przy wyjściu z kościoła zabrać go dla swojej rodziny.
 9. W czasie Rekolekcji Adwentowych, 18 grudnia w poniedziałek - w godz. 15.00 – 17.00 - chcemy odwiedzić z posługą sakramentalną tych chorych, którzy ze względu na stan zdrowia nie będą mogli przyjechać do kościoła, a pragną wyspowiadać się, przyjąć Komunię św. oraz sakrament Namaszczenia Chorych w swoim domu. Bardzo prosimy rodziny opiekujące się chorymi o podanie po Mszy św. w zakrystii ich adresu zamieszkania. W sumieniu jesteśmy zobowiązani do zapewnienia naszym chorym domownikom możliwości spotkania z Bogiem w sakramencie Eucharystii.
 10. W przyszłą niedzielę w kaplicach będą mogli skorzystać ze spowiedzi św. ci parafianie, którzy ze względu na wiek, lub inne przeszkody, nie będą mogli uczestniczyć w rekolekcjach adwentowych w kościele parafialnym.
 11. W przyszłą niedzielę Ognisko Wychowawcze Caritas zaproponuje nam stroiki świąteczne, których zakup wesprze opiekę nad dziećmi z naszej parafii.
 12. Wszyscy czekamy na Święta Bożego Narodzenia, by w gronie bliskich podzielić się opłatkiem i radością. Niestety nie wszyscy mają tę możliwość spędzenia czasu
  z kimś, kto jest mu bliski. Dlatego z inicjatywy członka Zarządu Powiatu Jędrzejowskiego, Tomasza Puchrowicza, Zarząd zaprasza serdecznie osoby samotne, w podeszłym wieku lub z różnych przyczyn znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, na Wigilię Samotnych Serc, która odbędzie się w dniu 17 grudnia 2023 r o godz. 15.00 w Zespole Szkół im. Stanisława Konarskiego.
 13. W zakrystii są przygotowane świąteczne świece Caritas na stół wigilijny. Zakupując taką świecę pomagamy najuboższym dzieciom w naszej diecezji. Potraktujmy to jako zaproszenie do stołu wigilijnego niespodziewanego gościa, który może zapukać podczas Wigilii do naszego domu. Postawmy świecę Caritas na wolnym miejscu na stole wigilijnym.
 14. Pan Organista w tym tygodniu zaniesie poświęcone opłatki mieszkańcom ulic: Pińczowskiej, Zielonej, Jeżewskiego, Sadowej, Słonecznej, Walerona, Głowackiego, Wiosennej i Partyzantów. W zakrystii mogą nabyć opłatki ci, którzy zwyczajowo odbierają je od Sióstr. Ofiary składane przy opłatkach są naszym podziękowaniem za całoroczną pracę Pana Organisty i Siostry Zakrystianki.
 15. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Trwajcie w miłości” dla rodzin oraz „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
 16. Podczas trwającego Adwentu zachęcamy do udziału w Roratach. Tę Mszę św. ku czci Matki Bożej sprawujemy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w soboty
  o 7.00. Znajdźmy czas dla Matki Bożej. Niech to będzie nasz dobry uczynek adwentowy.
 17. Wszystkim Drogim Parafianom życzymy w tym tygodniu opieki Bożej za przyczyną Najświętszej Maryi Panny, Patronki Adwentu.

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...