Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Adwentu 17 grudnia 2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Z Bożą pomocą rozpoczęliśmy dziś Rekolekcje Adwentowe. Przez słuchanie słowa Bożego, sakrament Pokuty i Pojednania oraz zjednoczenie z Bogiem w Eucharystii, chcemy przygotować się do radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Otoczmy opieką modlitewną naszego Rekolekcjonistę, ks. Artura Kasprzaka, aby mocą Ducha Świętego prowadził nas do nawrócenia i pogłębienia jedności z Bogiem.
 2. W poniedziałek będziemy spotykać się na naukach rekolekcyjnych w następującym porządku: – o godz. 9.00 12.00, 18.00 (Msza św. roratnia, na którą zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. i ich rodziców oraz młodzież przygotowującą się do Bierzmowania wraz z rodzicami). W poniedziałek odwiedzimy chorych w ich domach w godz. 15.00 – 17.00. Prosimy zatem, aby chorych i starszych, którzy nie mogą przyjść na rekolekcje, zgłosić w zakrystii, by mogli skorzystać przed Bożym Narodzeniem ze Spowiedzi św., sakramentu Namaszczenia Chorych i Eucharystii.
 3. Wtorek, ostatni dzień Rekolekcji Adwentowych, to czas pokuty i pojednania z Bogiem i ludźmi. Msze św. rekolekcyjne będziemy sprawować przed południem o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 (na którą zapraszamy osoby starsze i chore, które będą mogły przyjąć sakrament Namaszczenia Chorych). Po południu Msze św. będą o godz. 16.30 i 18.00. Pół godziny przed każda Mszą św. - tak przed południem  jak i po południu - rozpocznie się spowiedź św. Przyjedzie 12 kapłanów z dekanatu, abyśmy mogli bez zbytnich kolejek skorzystać z sakramentu Pokuty i Pojednania
 1. Ofiary złożone na tacę we wtorek potraktujmy jako wyraz naszej wdzięczności naszemu rekolekcjoniście, ks. Arturowi, za jego posługę dla nas.
 2. Przygotowaliśmy folder z programem Rekolekcji Adwentowych. Zabierzmy go ze sobą do domu, aby wiedzieć dokładnie o godzinach Mszy św. i godzinach spowiedzi rekolekcyjnej. Folder znajduje się - od ubiegłej niedzieli - pomiędzy ławkami i w przedsionku kościoła.
 3. Od 16 grudnia rozpoczyna się w Adwencie Nowenna do Dzieciątka Jezus. Aż do Świąt Bożego Narodzenia będziemy się nią modlić o godz. 16.45, przed Msza św. roratnią
  o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy na to piękne nabożeństwo.
 4. Dzieci z Ogniska Caritas, z pomocą opiekunów i wychowawców, wykonały piękne stroiki na stół świąteczny. Będziemy mogli je nabyć dziś po Mszy św. Zebrane środki zostaną przeznaczone na remont budynku Ogniska Caritas.
 5. Pan organista Damian w tym tygodniu zaniesie poświęcone opłatki mieszkańcom
  Sienkiewicza, Słowackiego, Mickiewicza, Krasińskiego, Żeromskiego, Murawiec, Konopnickiej i Kopernika. W zakrystii mogą nabyć opłatki ci, którzy zwyczajowo odbierają je od Sióstr. Ofiary składane przy opłatkach są naszym podziękowaniem za całoroczną pracę pana organisty i siostry zakrystianki.
 6. Są jeszcze do nabycia w zakrystii świece Caritas. Niech nie zabraknie na naszym stole wigilijnym tej świecy, która jest znakiem okazanego miłosierdzia dzieciom
  z biednych rodzin, którymi opiekuje się Caritas Kielecka.
 7. Polecamy do czytania prasę katolicką. Mamy do dyspozycji tygodniki „Niedziela”
  i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci oraz „Trwajcie
  w miłości” dla rodzin.
 8. Zachęcamy do złożenia dobrowolnej ofiary na świąteczny dekorację kościoła. Możemy tę ofiarę złożyć do skarbonki między ławkami, albo u s. Danuty w zakrystii.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy mogli zabrać spod ołtarza światełko betlejemskie, które w tym tygodniu przekażą nam harcerze jędrzejowscy.
 10. Wszystkim Drogim Parafianom życzymy owocnego przeżycia Rekolekcji Adwentowych. Niech Bóg umocni naszą wiarę, odnowi nadzieję – szczególnie w trudnych sytuacjach życiowych oraz pomnoży miłość, bez której nie ma pokoju i szczęścia.

 

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...