Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Adwentu 24 grudnia 2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. W dzisiejszą niedzielę, która jest Wigilią Bożego Narodzenia, nie będzie Mszy św.
  o godz. 17.00. Wieczorem zasiądziemy do rodzinnej wieczerzy wigilijnej. Powinna ona być przeżywana według duchowości i tradycji katolickiej. Potrawy winny być postne. Na stole postawmy dodatkowe nakrycie, które przypominać będzie, że jesteśmy gotowi pomóc tym, którzy są biedni i samotni. Wieczerzę zaczynamy od znaku krzyża i zapalenia wigilijnej świecy. Następnie odczytujemy fragment z Ewangelii według św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa (Łk 2, 1 – 7). Potem zaśpiewajmy kolędę „Wśród nocnej ciszy” i złóżmy sobie życzenia, łamiąc się poświęconym opłatkiem. O godz. 23.30 odprawimy ostatnią Nowennę do Dzieciątka Jezus, a o 24.00 zapraszamy na uroczystą Pasterkę. Ofiary z Pasterki przeznaczone będą na potrzeby duszpasterstwa niepełnych rodzin. W związku z tym, że tegoroczna Wigilia Bożego Narodzenia wypadła w niedzielę, we wszystkich kaplicach nie będzie Pasterki o godz. 22.00. Księżom nie wolno odprawić w jednym dniu tak wielu Mszy św. W tym roku wszystkich parafian zapraszamy na Pasterkę o godz. 24.00 do kościoła parafialnego.
 2. Są jeszcze do nabycia w zakrystii świece Caritas na stół wigilijny. Składając przy zakupie ofiarę, okażemy miłosierdzie biednym dzieciom w naszej diecezji, którym pomaga Caritas Kielecka.
 3. W zakrystii możemy też nabyć u s. Danuty opłatki na stół wigilijny.
 4. We wtorek, w drugi dzień świętowania Narodzenia Pańskiego,
  w święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, będziemy się modlić w porządku niedzielnym za Katolicki Uniwersytet Lubelski i wesprzemy go ofiarami na tacę.
 5. W czwartek 28 XII br. rozpoczniemy kolędę w domach naszych parafian:

Czwartek 28 XII 2023

od godz. 9.00

Ludwinów

Kulczyzna

Podlaszcze

 

PIĄTEK – 29.XII.2023

od godz. 9.00

Ignacówki

Podchojny od Cegły (w kierunku S7)

 

SOBOTA – 30.XII.202

od godz. 9.00

Podchojny za Wiaduktem(po trasie na Małogoszcz)

Podchojny od drogi na Małogoszcz (w kierunku kaplicy)

Podchojny od S7 (w kierunku kaplicy)

Więcej na temat kolędy powiemy w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Serdecznie polecamy tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i „Trwajcie w miłości”. W zakrystii może też nabyć kalendarze ścienne o tematyce misyjnej.
 2. Na progu Bożego Narodzenia życzymy Wam, Drodzy Parafianie, pokoju serca, który od Boga pochodzi oraz ciepła rodzinnego i miłości prawdziwej, która zjednoczy Was przy wigilijnym stole!

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...