Ogłoszenia parafialne

Święto św. Szczepana 26 grudnia 2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

  1. Dziś rozpoczyna się Oktawa Uroczystości Bożego Narodzenia, która przedłuża przez osiem dni świętowanie narodzin naszego Pana Jezusa Chrystusa.
  2. W środę będziemy obchodzić święto św. Jana Apostoła, który jest patronem naszego Biskupa Jana Piotrowskiego. W tym dniu podczas każdej Mszy św. będziemy się modlić w intencji Pasterza Diecezji Kieleckiej. W środę również, zgodnie z dawną tradycją, będzie święcone przyniesione do kościoła wino. Wierni będą mogli też skosztować poświęconego wina mszalnego, z prośbą do św. Jana Ewangelisty o zdrowie duszy i ciała.
  3. W czwartek przypada święto Świętych Młodzianków, a więc dzieci, które Herod rozkazał zamordować, poszukując pośród nich Jezusa.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Świętej Rodziny. Na Msze święte zapraszamy małżonków razem, bowiem w tym dniu będzie można odnowić przyrzeczenia małżeńskie i uprosić dla swojej rodziny potrzebne Boże łaski.
  5. Organizujemy wyjazd na nocne czuwanie przed obrazem Pani Jasnogórskiej w Częstochowie. Wyjazd będzie w czwartek – 4 stycznia br. –
    o godz. 18.00 z parkingu parafialnego. Już dziś możemy zapisać się w zakrystii.
  6. W tym tygodniu rozpoczynamy wizytę pasterską, zwaną kolędą. Kapłani nawiedzą domy naszej parafii, zanosząc rodzinom Boże błogosławieństwo. Będzie to okazja do wspólnej rozmowy i modlitwy o Bożą opiekę nad domownikami w 2024 roku. Ofiary materialne, złożone przy tej okazji na Kościół, przeznaczymy na remont przedsionka kościoła, zakrystii, pomalowanie prezbiterium naszej świątyni oraz częściowy remont mieszkań sióstr, które od wielu lat posługują w naszej parafii.

 

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...