Ogłoszenia parafialne

Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa 31 grudnia 2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. W poniedziałek, w Nowy Rok, będziemy obchodzić uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w kościele, jak i w kaplicach, będziemy sprawować w porządku niedzielnym. W tym dniu jesteśmy zobowiązani w sumieniu do udziału we Mszy św., gdyż jest to święto nakazane.
 2. W czwartek – pierwszy miesiąca – zapraszamy, podczas Mszy św. o godz. 17.00, do wspólnej modlitwy o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
 3. W czwartek o godz. 18.00 wyjeżdża z naszej parafii pielgrzymka do Częstochowy na nocne czuwanie przed obrazem Pani Jasnogórskiej. W zakrystii możemy zapisać się na tę pielgrzymkę.
 4. W piątek – pierwszy miesiąca – zapraszamy do przyjęcia Komunii św., podczas Mszy św. o godz. 17.00, wynagradzającej Bogu za grzechy nasze i całego świata. W tym dniu będzie można skorzystać z sakramentu Pokuty i Pojednania: rano w godz. 6.30 – 7.30
  i popołudniu w godz. 16.30 – 17.00. Od Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00.
 5. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana świętem Trzech Króli. W naszym kościele i w kaplicach Msze św. będą odprawiane tak, jak w każdą niedzielę. Jest to także dzień pomocy kościołom misyjnym. Ofiara złożona na tacę będzie przeznaczona na misje. Na każdej Mszy św. poświęcimy też kadzidło i kredę. Kadzidło spalimy na folii aluminiowej nad ogniem w naszych domach, na znak tego, aby nasze życie było miłe Bogu jak woń kadzidła. Kredą nanosimy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara, dodając cyfry Nowego Roku 2024.
  W ten sposób wyznamy, że i nasz dom oddał pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi. Przy wyjściu z kościoła będziemy mogli zabrać ze sobą zestaw kadzidła i kredy, przygotowany dla każdej rodziny. Składane przy tym dobrowolne ofiary wesprą pracę misjonarzy z naszej diecezji. Po Mszy świętej o godz. 12.00 włączymy się w ORSZAK TRZECH KRÓLI, który stworzymy z parafią O. Cystersów i parafią Matki Bożej Łaskawej, przy współpracy Jędrzejowskiego Towarzystwa Kulturalno-Naukowego, Urzędu Miejskiego w Jędrzejowie, Centrum Kultury w Jędrzejowie i Samorządowego Centrum Usług Wspólnych w Jędrzejowie. Z każdej jędrzejowskiej parafii, ok. godz. 13.00 wyruszy jeden Król wraz ze swoim orszakiem do Centrum Kultury w Jędrzejowie i tam nastąpi spotkanie, i pokłon Trzech Króli, którzy złożą dary Jezusowi. Zachęcamy dzieci i wszystkich chętnych, do przebrania się za postacie związane z Bożym Narodzeniem. Charakterystyczną cechą naszego orszaku ma być kolor ZIELONY. Stąd prosimy o zabranie ze sobą zielonych elementów ubiorów. Na zakończenie będzie wspólny śpiew kolęd. Uroczystości towarzyszyć będzie kiermasz wypieków i rękodzieła z którego dochód przeznaczony zostanie na pomoc dla chorego 15-miesięcznego Ksawerego.
 6. Najbliższa sobota jest także pierwszą sobotą miesiąca, stąd o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Modlitwa różańcowa
  i Komunia św. podczas Eucharystii o godz. 17.00, będzie naszym przebłaganiem za grzechy wobec Najświętszej Maryi Panny.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 odprawimy Mszę świętą w intencji grup modlitewnych, działających w naszej parafii. Po Eucharystii zapraszamy wszystkich członków wspólnot modlitewnych do połamania się opłatkiem i wspólnego kolędowania.
 8. W tym tygodniu wizyta duszpasterska będzie przebiegać w następującym porządku:
 9.  Serdecznie polecamy prasę katolicką: tygodnik „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci, a także  „Trwajcie w miłości” dla rodzin. Naszym Drogim Parafianom w nadchodzącym nowym tygodniu życzymy obfitości łask Bożych.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...