Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Zwykła 28 stycznia 2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

 1. W środę, w liturgii Kościoła wspominamy Św. Jana Bosko, kapłana.
 2. W czwartek – pierwszy miesiąca – modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 3. W piątek – pierwszy miesiąca – zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej Bogu za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź rano od godz. 6.30 do 7:30 oraz popołudniu od 16:00 do 17:30. Zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i adoracji Najświętszego Sakramentu, która zakończy się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed rozpoczęciem Mszy św. o godz. 17.00.
 4. W piątek również przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu poświęcimy gromnice, które zapala się w domu podczas burz, choroby, nieszczęść rodzinnych, w sytuacjach niepokoju o życie i zdrowie domowników. Te rodziny, które nie posiadają jeszcze gromnic, będą mogły nabyć je
  w zakrystii. Święto Ofiarowania Pańskiego to jednocześnie Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu będziemy modlić się za tych, którzy służą Bogu i ludziom w zakonach. W szczególny sposób polecimy opiece Bożej nasze Siostry Służebniczki Dębickie. Msze św. w święto Ofiarowania Pańskiego będą o godz.: 6.30, 7.00, 9,00
  i 17.00. Podczas Mszy świętych będzie zbierana taca na utrzymanie zamkniętych klasztorów kontemplacyjnych.
 5. W sobotę – pierwszą miesiąca – zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 16.30. W sobotę także przypada wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, wstawiającego się u Pana Boga za cierpiącymi na choroby gardła. Przyzywając wstawiennictwa św. Błażeja będziemy modlić się o zdrowie dla osób cierpiących na problemy z gardłem oraz udzielimy tradycyjnego błogosławieństwa świecami podczas Mszy Św. o 6:30, 7:00 i 17:00. Tego dnia o godz. 15: 00 spotkanie Apostolatu Maryjnego.
 6. W sobotę również odbędzie się spotkanie kandydatów do Bierzmowania. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową o godz. 16.30 i wspólną Mszą św. o godz. 17.00, po której odbędzie się spotkanie formacyjne.
 7. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci z klas trzecich, przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.
 8. Organizujemy wyjazd na nocne czuwanie przed obrazem Pani Jasnogórskiej
  w Częstochowie. Wyjazd będzie w niedzielę – 4 lutego br. – o godz. 18.00 z parkingu parafialnego. Już dziś możemy zapisać się w zakrystii.
 9. Dziękujemy wszystkim rodzinom z naszej parafii, które w zeszłym tygodniu mogliśmy nawiedzić podczas wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła i remont domu Sióstr Służebniczek. W tym tygodniu kolęda będzie przebiegać w następującym porządku:

 

 1. Polecamy prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Mały Gość Niedzielny” i miesięcznik „Trwajcie w miłości” dla rodzin. Rycerze Św. Jana Pawła II rozprowadzają też patriotyczne kalendarze na 2024 r.
 2. Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa
  w nowym tygodniu.

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...