Ogłoszenia parafialne

Poniedziałek Wielkanocny 01 kwietnia 2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

 1. Przez osiem dni, czyli Oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, podczas Mszy św. porannych
  i wieczornych, będziemy świętować zwycięstwo naszego Zbawcy Jezusa Chrystusa nad śmiercią, piekłem i szatanem. Każdego dnia zapraszamy również na Nowennę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. W tym czasie zachęcamy do skorzystania ze Spowiedzi św., do czego  jesteśmy zobowiązani w sumieniu
  w okresie wielkanocnym. Do sakramentu Pokuty i Pojednania, w najbliższym tygodniu, możemy również przystąpić rano, w godz. 6.30 – 7.30 i po południu, podczas Mszy św. o 18.00. W piątek, w Oktawie Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 2. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w Triduum Paschalnym gromadzili się w naszej świątyni, by przeżywać największe tajemnice naszej wiary. Dziękujemy za modlitwę podczas Mszy św. zamówionej w intencji kapłanów w Wielki Czwartek i dobre słowa życzeń pod naszym adresem, wyrażone w imieniu wszystkich parafian przez przedstawicieli grup modlitewnych działających w naszej parafii oraz dzieci ze szkół podstawowych
  i młodzież licealną. Wyrażamy wdzięczność za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystroju świątyni. Dziękujemy za pomoc w zbudowaniu Ciemnicy
  i Grobu Pańskiego Rycerzom św. Jana Pawła II, Pani Beacie Wolskiej
  i ministrantom. W tym miejscu dziękujemy szczególnie s. Danucie, naszej zakrystiance, za wielką pracę włożoną w przygotowanie kościoła na święta Wielkanocne. Dziękujemy naszym ministrantom za gorliwą służbę w tych dniach przy ołtarzu i tym osobom, które włączyły się w przygotowanie oprawy liturgicznej Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy wszystkim grupom modlitewnym, Rycerzom św. Jana Pawła II, druhom strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej z Łączyna i Panu Organiście.
 3. Dziękujemy Państwu Kosińskim z Borków za wykonanie krzyża na nabożeństwo drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta.
 4. Od 2 kwietnia Mszę św. popołudniową będziemy sprawować w dni powszednie i w niedzielę o godz. 18.00.
 5. W środę zapraszamy na spotkanie Apostolatu Maryjnego o godz. 16.00
  w salce parafialnej.
 6. W czwartek – pierwszy miesiąca, zapraszamy do wspólnej modlitwy
  o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii. Tego dnia – 4 kwietnia – zapraszamy na nocne czuwanie przed obrazem Pani Jasnogórskiej
  w Częstochowie. Wyjazd o godz. 18.00 z parkingu parafialnego. Można się jeszcze zapisać w zakrystii.
 7. W piątek – pierwszy miesiąca – zachęcamy do spowiedzi św. rano w godz. 6.30 – 7.30 i po południu w godz. 17.30 – 18.30 i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Bogu za grzechy nasze i całego świata.
 8. W sobotę – pierwsza miesiąca – zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.30. Kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową, mszę św. spotkanie formacyjne po zakończonym nabożeństwie. i Członków Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie modlitewne w sobotę o godz. 17.00
  w salce parafialnej.
 9. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Miłosierdzia Bożego, którego wszyscy nieustannie doznajemy. Sami również będziemy mogli okazać miłosierdzie wobec innych, przez złożenie ofiary do puszek na potrzeby biedniejszych od nas, którym pomaga Caritas Kielecka.
 10. W kwietniu tzw. „Roczki”, czyli Msza św. w intencji dzieci przeżywających urodziny w danym miesiącu na zostanie odprawiona w niedzielę 14 kwietnia
  o godz. 10.30. Zachęcamy rodziców do zamawiania intencji w zakrystii za swoje dzieci.
 11. Polecamy prasę katolicką: tygodniki – „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki – „Trwajcie w miłości” dla rodzin oraz „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
 12. Wszystkim naszym drogim Parafianom i miłym Gościom, życzymy w tym tygodniu błogosławieństwa Bożego i trwania w wielkanocnej radości.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...