Ogłoszenia parafialne

Niedziela Miłosierdzia Bożego 07 kwietnia 2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego jest świętem patronalnym Caritas, która w imię Chrystusa szczególnie troszczy się
  o ubogich i potrzebujących pomocy. Wzywając orędownictwa
  św. Siostry Faustyny, polecamy Bogu naszą Kielecką Caritas i Ognisko Caritas w Jędrzejowie, wraz z naszymi Siostrami Służebniczkami, pracownikami i podopiecznymi.
 2. Ta niedziela obchodzona pod hasłem „…każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również tego, kto życie od Niego otrzymał”(1J 5, 1), otwiera Tydzień Miłosierdzia, w którym będziemy najpierw dziękować Bogu za okazane nam miłosierdzie, ale także praktykować je wobec innych ludzi. Wszystkim okażmy dobroć i przebaczenie wszelkich urazów. Pomagajmy też materialnie biedniejszym od nas. Możemy to już dziś zrobić składając po Mszy św. dobrowolną ofiarę do puszki dla potrzebujących wsparcia.
 3. Dzisiaj będziemy wspólnie, uroczyście przeżywać w naszej świątyni Godzinę Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich - w tym szczególnym dniu - do modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego
  w naszym kościele parafialnym o godz. 15.00.  Jednocześnie pragniemy serdecznie podziękować Czcicielom Miłosierdzia Bożego z naszej parafii, którzy w każdy piątek tygodnia modlą się w Godzinie Miłosierdzia, a ostatnio czynili to przez dziewięć dni z rzędu,
  w nowennie do Miłosierdzia Bożego, polecając Bogu naszą wspólnotę parafialną, Ojczyznę i świat cały.
 4. W poniedziałek będziemy obchodzić święto Zwiastowania Pańskiego, przeniesione z Wielkiego Tygodnia. Tego dnia będziemy zatem przeżywać Dzień Świętości Życia. Postarajmy się uczestniczyć jutro we Mszy św. w intencji obrony życia nienarodzonych. Msze św. będą o 6.30, 7.00 i 18.00. Będzie to też sposobność do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie zagrożone jest aborcją. Bóg nam duchowo to dziecko powierzy, abyśmy przez 9 miesięcy modlitwą bronili jego życia, by mogło się urodzić i żyć.
 5. We wtorek zapraszamy członków Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym oraz wszystkich, którzy chcą wspólnie modlić się w intencji zmarłych w czyśćcu cierpiących na różaniec o godz. 17.30 i Mszę św. oraz spotkanie formacyjne.
 6. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego w salce parafialnej.
 7. W piątek po Mszy św. o 18.00 odbędzie się spotkanie Rodziny Edmundowej w budynku Caritas.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która przyczynia się do naszego rozwoju duchowego. Proponujemy tygodniki: „Niedziela”
  i „Gość Niedzielny”, oraz miesięczniki „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci oraz „Trwajcie w miłości” dla rodzin.
 9. Wszystkim naszym drogim Parafianom życzymy w nowym tygodniu błogosławieństwa Bożego.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...