Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Wielkanocna 14 kwietnia 2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

  1. Dziś przeżywamy Niedzielę Biblijną pod hasłem „Trwali w nauce Apostołów i we wspólnocie”. Zachęcamy serdecznie do osobistego czytania słowa Bożego, które ożywia naszą wiarę, budzi nadzieję życia wiecznego i daje moc do życia miłością. Jednocześnie zapraszamy do wspólnej lektury słowa Bożego. W ramach VIII Narodowego Czytania Pisma Świętego sięgamy do księgi Dziejów Apostolskich. Dzięki św. Łukaszowi, autorowi tej księgi, który napisał ją pod natchnieniem Ducha Świętego, będziemy poznawać życie pierwszych chrześcijan W naszym kościele wspólne czytanie Pisma Świętego będzie w godz. 15.00-17.00. Wszyscy, którzy chcieliby przeczytać wyznaczony urywek Biblii proszeni są o zapisanie się w zakrystii.
  2. W środę zapraszamy ministrantów i ich rodziny na wspólną mszę św. o godz. 18.00 w intencji służby liturgicznej ołtarza w naszej parafii. Po zakończonej modlitwie zapraszamy wszystkich na spotkanie w ogrodach parafialnych.
  3. W czwartek zapraszamy na Nabożeństwo Medjugorskie do Królowej Pokoju, które rozpoczniemy o godz. 17.30 modlitwą różańcową, o godz.18.00 Msza święta, a po jej zakończeniu adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. W piątek ofiarujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii. Po jej zakończeniu będziemy modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji żywych i zmarłych dobrodziejów naszej wspólnoty. W ostatnim czasie na potrzeby naszej parafii zostały złożone następujące ofiary; pewna osoba – 50 zł; 4 osoby – 100 zł; pewna osoba – 200 zł; pewna rodzina z ul Strażackiej – 300 zł; pewna rodzina z Podchojn - 200 zł; pena osoba z ul. Krasińskiego – 500 zł; pewna osoba z intencją wsparcia renowacji ołtarza matki Bożej - 1200 zł. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać. W zeszły tygodniu rozpoczęliśmy remont mieszkań naszych sióstr Służebniczek.
  5. W przyszłą niedzielę wspólnota Misyjna Oblatów Maryi Niepokalanej zaprasza na wspólną modlitwę o godz. 16.00 w naszym kościele.
  6. Za tydzień - w niedzielę - we wszystkich parafiach w naszym mieście, przedstawiciele hospicjum w Miechowie będą zbierać nasze dobrowolne ofiary na utrzymanie tej instytucji, gdzie ludzie ciężko chorzy znajdują troskliwą opiekę w ciężkich chorobach.
  7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Mamy do dyspozycji dwa tygodniki katolickie: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Rodzinom proponujemy miesięcznik „Trwajcie w miłości” a dzieciom miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”.

Ks. Biskup Jan Piotrowski skierował do nas komunikat następującej treści:

Drodzy Wierni i Duszpasterze diecezji kieleckiej

Papież Franciszek w encyklice Laudato si proponuje „zatrzymać się na chwilę, by zastanowić się, co dzieje się w naszym wspólnym domu” (Laudato si, 17). Naszym wspólnym Domem jest rodzina, parafia, miasto, wioska, a w sensie szerokim cała Polska – nasza Ojczyzna. Dlatego w klimacie walki „dobra ze złem”, bardzo proszę o modlitwę o poszanowanie ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci i o ducha obywatelskiego wyrażającego się w trosce o to, kto zarządza naszym Domem, naszymi miastami i gminami. Podejmujmy więc właściwe decyzje, nie tylko w roku wyborów samorządowych, ale w każdych, innych okolicznościach, aby nasz Dom był ewangelicznie dobry, pełen szacunku do wszystkich jego mieszkańców i otwarty na wielki Boży dar jakim jest życie.

Wasz Biskup Jan Piotrowski                                                                     

  1. Przeżywając dziś Niedzielę Biblijną, z przygotowanych koszyczków przy wyjściu z kościoła, weźmy kartkę z zaznaczonymi wersetami z Dziejów Apostolskich. Po powrocie do domu otwórzmy Pismo Święte i każdy niech odczyta otrzymany dzisiaj tekst. Niech on będzie światłem i mocą na drodze naszego osobistego i narodowego życia przez wszystkie dni roku.
  2. Wszystkich Drogich Parafian polecamy opiece Trójcy Przenajświętszej.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...