Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Wielkanocna 05 maja 2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Dziś po zakończeniu każdej Mszy św. Szkoła Podstawowa nr 5 w Jędrzejowie zaprasza na kiermasz ciast przy naszym kościele. Dochód z niego zostanie przeznaczony na leczenie Pani Moniki Jakubanis-Czuba. Pani Monika to mama dwójki dzieci, w której w zeszłym roku wykryto chorobę nowotworową. Szansą na wyzdrowienie jest leczenie w klinice
  w Niemczech, które kosztuje 1,5 mln zł.
 2. W poniedziałek przypada święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. O godz. 8.00 będzie sprawowana Msza św. przed I Inauguracyjną Sesją nowej Rady Powiatu i Rady Miejskiej w Jędrzejowie. Z intencji Starosty Pana Pawła Faryny i Burmistrza Pana Marcina Piszczka, będziemy prosić Pana Boga o błogosławieństwo dla Powiatu Jędrzejowskiego oraz miasta i Gminy Jędrzejów.
 3. We wtorek będziemy obchodzić święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Łaski Bożej, patronki Kielc.
 4. W środę przypada uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i Diecezji Kieleckiej. O godz. 17:30 odprawimy nabożeństwo majowe
  w intencji Ojczyzny i naszej Diecezji Kieleckiej. W środę Apostolat Maryjny zaprasza na spotkanie modlitewne o godz. 16.00
 5. W najbliższą sobotę dzieci z klas III przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej podczas Mszy św. o 11:00 i 13:30 do . Spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek12 maja br. od godz. 16:45.
 6. Msza św. w intencji dzieci z klas IV przeżywających rocznicę pierwszej Komunii św. będzie 19 maja br. o godz. 12.00
 7. W przyszłą niedzielę - 12 maja – br. o godz. 12.00 będzie uroczysta Msza św.
  z udziałem zastępów Straży Pożarnej z całej naszej Gminy Jędrzejów, z racji święta patronalnego - św. Floriana. Patrona druhów strażaków będziemy prosić o opiekę w ich ofiarnej i zaszczytnej służbie ”Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.
 8. Nabożeństwo majowe w naszym kościele odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy (podczas nabożeństwa poznajemy katechezy o zasadach dobrego uczestniczenia we Mszy św.). Śpiewajmy również litanię Loretańską i pieśni maryjne w kaplicach, przy krzyżach oraz figurach przydrożnych.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy poświęcenie pól. Tak jak w poprzednich latach prosimy mieszkańców poszczególnych miejscowości o zgromadzenie się w tradycyjnych miejscach na wspólną modlitwę o dobre urodzaje i zachowanie dobytku od ognia i klęsk żywiołowych oraz o dar miłości w rodzinach, szacunku i zgody sąsiedzkiej. Prosimy o przygotowanie stolika z woda święconą i kropidłem. W przyszłą niedzielę ( 12 maja br.) poświęcenie pól będzie przebiegać w następującym porządku:
  1. Wilanów – godz. 15.00
  2. Podchojny – godz. 15.15
  3. Ignacówki – godz. 15.00
  4. Podlaszcze – godz. 16.00
  5. Kulczyzna – godz. 15.00
  6. Piaski Zawodzie – godz. 15.00
  7. Kopaniny – godz. 15.30
  8. Piaski (za wiaduktem) – godz. 16.00
  9. Borki – godz. 16.30
  10. Kopaniny przy (znaku skrętu na Raków) – godz. 16.45
 10. Za dwa tygodnie, 18 maja br. (w sobotę), zapraszamy na Rodzinną Majówkę Rowerową pod patronatem Biskupa Mariana Florczyka. Zbiórka zaplanowana jest
  o godz. 9.30 na parkingu przy kościele Trójcy Świętej w Jędrzejowie, gdzie odbędzie się modlitwa, poświęcenie rowerów uczestników, a następnie wyjazd w trasę przez Raków-Mokrsko-Mnichów (łącznie około 30 km). Przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II będziemy modlić się za rodziny, małżeństwa i dzieci. Zakończeniem rajdu będzie piknik rodzinny w ogrodzie parafialnym. Ze względów organizacyjnych prosimy o dokonanie zapisów w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 11. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Mamy do dyspozycji tygodniki katolickie: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Rodzinom proponujemy miesięcznik „Trwajcie w miłości” a dzieciom miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”.
 12. Wszystkich Drogich Parafian polecamy opiece Matki Bożej i zachęcamy do udziału
  w nabożeństwach majowych ku Jej czci w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 17.30.

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...