Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 12 maja 2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Wczoraj dzieci z kl. III przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Polecamy je opiece Trójcy Przenajświętszej z modlitwą, aby przez całe swoje życie pragnęły przyjmować Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Dzieci pierwszokomunijne, wraz z rodzicami, będą uczestniczyć w Białym Tygodniu we Mszy św. o godz. 18.00 z dziękczynieniem za dar spotkania ze Zbawicielem w Najświętszym Sakramencie. Z racji Pierwszej Komunii Świętej rodzice sfinansowali złocenie dwóch kielichów i puszki do sprawowania Mszy św. za sumę 4 tys. zł. Ponadto złożyli ofiarę 2 tys. zł na utrzymanie naszego kościoła, za co składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. W poniedziałek – 13 maja - odprawimy pierwsze nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową o godz. 19.30. O godz. 20.00 będziemy sprawować Mszę św., po której pójdziemy w procesji fatimskiej wokół naszego kościoła. Zachęcamy do przyniesienia ze sobą świec.
 3. W poniedziałek zapraszamy uczniów klas VIII wraz z rodzinami na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji pomyślnego złożenia egzaminu ósmoklasistów.
 4. We wtorek -14 maja – w święto św. Macieja Apostoła.
 5. We wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.00 Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza do wspólnej modlitwy o zbawienie dusz w czyśćcu cierpiących. Po zakończeniu Eucharystii w tej intencji odmówimy też modlitwę różańcową.
 6. W środę podczas  Mszy św. o godz. 18.00 polecimy Bogu naszych ministrantów oraz ich rodziców i krewnych. Serdecznie zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza z najbliższymi na wspólną modlitwę i spotkanie.
 7. W czwartek przypada święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. O godz. 7.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny, zamówioną przez Rycerza Zakonu św. Jana Pawła II, Dariusza Śmiecińskiego.
 8. W piątek podczas  Mszy świętej o godz. 18.00 będziemy się modlić za ofiarodawców naszej parafii, a po Eucharystii odmówimy w ich intencji koronkę do Miłosierdzia Bożego. W ostatnim czasie złożono następujące ofiary: pewna rodzina z ul. Konopnickiej 500 zł; oraz pewna osoba 100 zł. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać i przeznaczymy je na trwający remont mieszkań sióstr Służebniczek posługujących w naszej parafii.
 9. W sobotę -18 maja - zapraszamy na Rodzinną Majówkę Rowerową pod patronatem Biskupa Mariana Florczyka. Zbiórka zaplanowana jest o godz. 9.30 na parkingu przy kościele Trójcy Świętej w Jędrzejowie, gdzie odbędzie się modlitwa, poświęcenie rowerów uczestników, a następnie wyjazd na trasę Raków-Mokrsko-Mnichów (łącznie około 30 km). Przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II będziemy modlić się za rodziny, małżeństwa i dzieci. Zakończeniem rajdu będzie piknik rodzinny w ogrodzie parafialnym. Ze względów organizacyjnych prosimy o dokonywanie zapisów telefonicznie pod numerem telefonu 570 650 013, w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Ilość uczestników ograniczona. Zapisy do środy.
 10. W sobotę, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich parafian na modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, które będzie wołaniem o odnowienie w nas mocy Ducha Świętego.
 11. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w kościele odbędzie się spotkanie modlitewne Wspólnoty Misyjnej Oblatów Maryi Niepokalanej.
 12. W dzisiejszą niedzielę rozpoczniemy poświęcenie pól. Tak jak w ubiegłych latach, kapłani zatrzymają się przy przygotowanych ołtarzach na modlitwę i ofiarowanie miejscowości i ich mieszkańców opiece Boga Wszechmogącego. Prosimy mieszkańców poszczególnych miejscowości o zgromadzenie się w tradycyjnych miejscach na wspólną modlitwę o dobre urodzaje i zachowanie od zarazy i wojny. Poświęcenie pól będzie przebiegać w następującym porządku:
 13. Wilanów – godz. 15.00 2. Podchojny – godz. 15.15
 14. Ignacówki – godz. 15.00 4. Podlaszcze – godz. 16.00
 15. Kulczyzna – godz. 15.00 6. Piaski Zawodzie – godz. 15.00
 16. Kopaniny – godz. 15.30 8. Piaski (za wiaduktem) – godz. 16.00
 17. Borki – godz. 16.30 10. Wolica (przy znaku skrętu na Raków) – godz. 16.45

 

Za tydzień – w niedzielę 19 maja – poświęcimy pola w Ludwinowie, Węgleńcu, Łączynie Dużym, Łączynie Małym i Diamencie

 1. W maju zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Bożej. Nabożeństwo majowe w naszym kościele przez cały miesiąc jest sprawowane codziennie o godz. 17.30.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy mogli nabyć kremówki z Wadowic i w ten sposób wspomóc organizacje pikniku parafialnego, na który już dziś zapraszamy 9 czerwca.
 3. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Mamy do dyspozycji dwa tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Rodzinom proponujemy miesięcznik „Trwajcie
  w miłości”, a dzieciom miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”.
 4. W dzisiejsza niedzielę grupy modlitewne zorganizowały zbiórką dobrowolnych ofiar do puszek na kwiaty do czterech ołtarzy w Boże Ciało. Zachęcamy do włączenia się w tę formę wspólnego przygotowania uroczystej procesji eucharystycznej ulicami naszego miasta.

15     Wszystkich Drogich Parafian polecamy opiece Trójcy Przenajświętszej, za przyczyną Matki Bożej, którą szczególnie czcimy w maju, odmawiając Litanię Loretańską w kościele parafialnym, w kaplicach, przy krzyżach i figurkach przydrożnych.a

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...