Ogłoszenia parafialne

 Zesłanie Ducha Świętego  19 maja 2024 r.  

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

 1. Dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego Kościół przedłuża na dzień następny. Jutro bowiem, w drugi dzień Zielonych Świat, będziemy obchodzić święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, która doskonale została napełniona Duchem Świętym. W poniedziałek zapraszamy zatem do wspólnej modlitwy, wspartej orędownictwem Matki Bożej, o odnowienie darów Ducha Świętego w nas samych, podczas Mszy świętych w naszym kościele parafialnym o godz. 6:30, 7:00, 9:00 i 18:00.
 2. W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii: w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.
 3. We wtorek- 21 maja – o godz. 16.00 w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbędzie się
  5 Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej zorganizowany przez Parafię w Łysakowie i Szkołę Podstawową w Łysakowie. Organizatorzy serdecznie wszystkich zapraszają.
 4. W środę, przez orędownictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy, podczas Mszy św.
  o godz. 18.00 będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo dla rolników w naszej parafii oraz o Bożą opiekę dla rodzin, o co prosili mieszkańcy miejscowości w których zostały poświęcone pola. Mszę św. w tej intencji będziemy sprawować przez cztery kolejne środy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W czwartek zapraszamy na Nabożeństwo Medjugorskie do Królowej Pokoju, które rozpoczniemy o godz. 17.15 modlitwą różańcową, o godz. 18.00 Msza święta, a po jej zakończeniu adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. Również w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 7. W sobotę – 25 maja br. – o godz. 10.00 odbędzie się spowiedź kandydatów do sakramentu Bierzmowania. Do skorzystania z tego sakramentu zapraszamy również świadków bierzmowania, rodziców i pozostałych członków rodzin kandydatów.
 8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Świętej, która dla nas jest jednocześnie Uroczystością Odpustową. Będzie to również dzień Wizytacji Kanonicznej, którą przeprowadzi Bp Marian Florczyk. O godz. 8.30 zwizytuje kaplicę w Piaskach i wygłosi słowo Boże. O godz. 9.00 ks. Bp. Marian będzie przewodniczył Mszy św. w kościele parafialnym i po zakończeniu Eucharystii spotka się z wszystkimi grupami modlitewnymi z naszej parafii. Po mszy św. o godz. 10.30 Ks. Biskup spotka się z dziećmi. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 ks. Bp. Marian Florczyk udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży z klas ósmych. O godz. 15.00.
  Bp Marian zwizytuje kaplice w Podlaszczu. Prosimy wspólnoty modlitewne o włączenie się również w uroczystą procesję odpustową. Zapraszamy serdecznie Koła Gospodyń Wiejskich
  w uroczystych strojach, oraz druhów strażaków. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar doczesnych za nasze grzechy zgładzone podczas spowiedzi świętej. Zachęcamy zatem do skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania. Możemy to uczynić
  w naszym kościele w tym tygodniu codziennie, w godz. 6.30-7.30 oraz wieczorem, w godz. 17.30-18.30.
  W Uroczystość Odpustową odprawimy Mszę św. w kaplicy cmentarnej o godz. 19.30 za zmarłych parafian, spoczywających na naszym cmentarzu.
 9. „Roczki”, czyli Msza św. w intencji dzieci przeżywających rocznicę urodzin w maju
  zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.30. Zachęcamy do zamawiania intencji
  w zakrystii.
 10. W związku z Odpustem parafialnym i zbliżającą się uroczystością Bożego Ciała, zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe oraz klas: II, I , a także młodsze, na próbę sypania kwiatów, w najbliższy wtorek o godz. 17.00 i czwartek o godz. 17.00.
 11. Dziś poświęcenie pól w następujących miejscowościach:

Ludwinów – 15.00;

Węgleniec – godz. 15.30;

Łączyn Duży – 15.00;

Łączyn Mały – godz. 15.00;

Diament – 15.30

Prosimy mieszkańców tych miejscowości o zebranie się w tradycyjnych miejscach
i przygotowanie wody święconej. Będziemy modlić się wspólnie o Boże błogosławieństwo dla pracy rolników, o dobre urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych.

 1. Wspólnota Misyjna Misjonarzy Oblatów zaprasza dziś o godz. 16.00 na spotkanie modlitewne w naszym kościele.
 2. Jak zawsze w niedzielę, możemy nabyć prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Trwajcie w miłości” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
 3. Dziś po wyjściu z kościoła możemy nabyć kremówki z Wadowic i w ten sposób wspomóc organizację pikniku parafialnego, który odbędzie się 9 czerwca, na który już dziś zapraszamy.
 4. Życząc wszystkim Drogim Parafianom błogosławionego tygodnia, zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym, które odprawiamy w naszej świątyni codziennie o godz. 17.30.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...