Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Najświętszej Trójcy 26 maja 2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

 1. Z racji uroczystości Trójcy Najświętszej - święta patronalnego naszej parafii, każdy z nas może otrzymać odpust zupełny, czyli darowanie kar doczesnych za grzechy, które wyznaliśmy w spowiedzi sakramentalnej i ten odpust możemy ofiarować w intencji osoby zmarłej. Dlatego w trosce o zbawienie naszych bliskich, odprawimy w niedzielę Mszę św. w kaplicy cmentarnej o godz. 19.30 w intencji zmarłych parafian.  Serdecznie zapraszamy!
 2. W środę będziemy obchodzić w liturgii Kościoła wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
 3. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjnie zwaną Bożym Ciałem. Po Mszy Świętej o godz. 10.30 wyruszymy w procesji eucharystycznej ulicami naszego miasta do czterech ołtarzy. Prosimy poszczególne wspólnoty modlitewne o przystrojenie ołtarzy: pierwszy ołtarz – Odnowa w Duchu Świętym „Effatha; drugi ołtarz – Apostolat Maryjny Cudownego Medalika; trzeci ołtarz – Kościół Domowy; czwarty ołtarz – Róże Różańcowe i Siostry Zakonne. Zapraszamy asystę mężczyzn do niesienia baldachimu, chorągwi i sztandarów. Panie prosimy o poniesienie w procesji figurki Matki Bożej fatimskiej, feretronów i różańca, a dziewczynki pierwszokomunijne
  i rocznicowe oraz młodsze, prosimy o sypanie kwiatów. Po zakończeniu procesji ok godz. 12.00 będzie sprawowana Msza św. dla tych, którzy dołączą tylko do procesji.
 4. W piątek będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
  W tym dniu, po ostatnim nabożeństwie majowym, udamy się w procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła w Oktawie Bożego Ciała.
 5. Tego dnia Biskup Kielecki Jan Piotrowski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru piątku.
 6. W sobotę – pierwszą miesiąca – o godz. 17. 30 zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Uczestniczącym w tym nabożeństwie Maryja obiecuję: „przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią jeden różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia”. Po modlitwie różańcowej pójdziemy
  w procesji oktawy Bożego Ciała wokół kościoła, modląc w pierwszym dniu czerwca Litanią do Najświętszego serca Pana Jezusa.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii Dzień Seminaryjny. Do naszej wspólnoty przybędą księża profesorowie i klerycy, by razem z nami modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Ofiara na tacę z tego dnia zostanie przekazana na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium w Kielcach. W niedzielę Msza św. o godz. 12.00 zostanie odprawiona w intencji ks. prałata Jerzego Siwca w 60 rocz. święceń kapłańskich oraz w intencji ks. Proboszcza z racji imienin.
 8. Zapraszamy na modlitewne nocne czuwanie na Jasnej Górze przed cudownym obrazem Królowej Polski – 8/9 czerwca br., które poprowadzi tym razem Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym. Zapisy w zakrystii.
 9. Ogłoszenie społeczne – Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
  w Jędrzejowie uprzejmie informuje, że rozpoczął się nabór wniosków o pomoc finansową dla producentów rolnych, którzy w okresie od 1 stycznia do 31 maja 2024 r. dokonali sprzedaży zbóż. Wniosek składa się w nieprzekraczającym terminie do
  5 czerwca br.
 10. W zakrystii i u ministrantów przed kościołem możemy nabyć prasę katolicką: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz „Trwajcie w miłości” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
 11. Wszystkich Drogich Parafian polecamy opiece Trójcy Najświętszej i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu. Otwórzmy teraz serca na dar odpustu zupełnego, czyli darowania kar za grzechy zgładzone w sakramencie Pokuty
  i Pojednania. Będąc w stanie łaski uświęcającej po przyjęciu Komunii Świętej, przeprośmy Boga za każdy grzech. Wzbudźmy w sobie pragnienie życia bez najmniejszego grzechu i odmówmy modlitwę w intencjach Ojca Świętego.

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...