Ogłoszenia parafialne

IX Niedziela Zwykła 02 czerwca 2024 r.  

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. W ubiegłą niedzielę nasza młodzież z klas ósmych przyjęła sakrament Bierzmowania z rąk
  ks. Bpa Mariana Florczyka. Naszym młodym parafianom życzymy trwania w łasce Bożej, która otwiera na moc Ducha Świętego. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przebiegu tej uroczystości. Rodzicom młodzieży bierzmowanej dziękujemy za dar ołtarza – renowację i wyzłocenie dwóch puszek do udzielania komunii św. za sumę 3000 zł.
 2. Dziękujemy serdecznie wspólnotom z naszej parafii za piękne przystrojenie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała: Odnowie w Duchu Świętym „Effhata”; Apostolatowi Maryjnemu Cudownego Medalika; Domowemu Kościołowi, Różom Żywego Różańca wraz z Siostrami Służebniczkami. Dziękujemy wspólnotom modlitewnym za włączenie się w procesję eucharystyczną, za niesienie: feretronów-obrazów, chorągwi, różańca; za niesienie baldachimu; dziękujemy Kołom Gospodyń Wiejskich, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiaty; dziękujemy Policji za zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom procesji; dziękujemy Dyrektorowi Zarządu Dróg Powiatowych w Jędrzejowie, Panu Piotrowi Kossakowskiemu, za ofiarowanie brzeziny do udekorowania ołtarzy. Trwa Oktawa Bożego Ciała aż do najbliższego czwartku, która szczególnie zaznacza się tym, że po zakończeniu Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30, idziemy w procesji eucharystycznej wokół kościoła, oddając cześć i uwielbienie Jezusowi Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. We wszystkie dni Oktawy prosimy o pomoc w zorganizowaniu procesji. Znajdźmy czas i przyjdźmy do naszej świątyni, aby prosić Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin! Dziś procesja eucharystyczna odbędzie się po Mszy św. o godz. 12.00.
 3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; w środę – wspomnienie św. Bonifacego; w sobotę - wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 4. W czwartek – pierwszy miesiąca - przypada uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 17.30 odprawimy nabożeństwo czerwcowe, a po nim Mszę świętą o godz. 18.00. Po zakończeniu Eucharystii weźmiemy udział w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. Bardzo prosimy o pomoc w jej zorganizowaniu, tak jak w Boże Ciało. Przed ostatnim błogosławieństwem poświęcimy wianki, zrobione z kwiatów i ziół leczniczych. Są one symbolem ludzkiej pracy i darów Bożych, służących ludziom i wszystkim stworzeniom na świecie.

Bardzo prosimy o przystrojenie ołtarzy na zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek, przez następujące grupy parafialne:

* Pierwszy ołtarz – Krąg Biblijny i Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym – przy wschodniej części muru kościelnego

* Drugi ołtarz – Grupa Mdjugorska i Katecheci – przy figurze Matki Bożej

* Trzeci ołtarz – Rycerze św. Jana Pawła II – przy figurze św. Jana Pawła II, przy dzwonnicy.
* Czwarty ołtarz – Rodzina bł. Edmunda i Rodzina Radia Maryja i Caritas Parafialna– przy ołtarzu polowym na parkingu.

 1. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Zapraszamy wszystkich Parafian w piątek na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 oraz procesję eucharystyczną i Mszę św. o godz. 18.00. Najbliższy piątek to także pierwszy piątek miesiąca – spowiedź rano w godz. 6.30 – 7.30, lub po południu w godz. 17.00 – 18.30.

Po Mszy  św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

 1. W sobotę – 8 czerwca zapraszamy na nocne czuwanie przed obrazem Pani Jasnogórskiej. Wyjazd do Częstochowy o godz. 13.00 z parkingu parafialnego. Zapisy w zakrystii.
 2. W przyszłą niedzielę zapraszamy na piknik rodzinny w godz. 10:30-14:00. Dla dzieci będą przygotowane bezpłatne atrakcje m.in. dmuchańce, ścianka wspinaczkowa, animowane gry
  i zabawy. Podczas pikniku prowadzone będą licytacje oraz kiermasz fantów. Serdecznie wszystkich zapraszamy!
 3. W przyszłą niedzielę także będziemy gościć ks. Piotra Pochopienia misjonarza z Brazylii, który podzieli się z nami swoim doświadczeniem pracy misyjnej a po Mszach św. do wystawionych puszek będzie można wesprzeć jego dzieło misyjne.
 4. „Roczki”, czyli Msza św. w intencji dzieci przeżywających rocznicę urodzin w czerwcu
  zostanie odprawiona 16 czerwca o godz. 10.30. Zachęcamy do zamawiania intencji
  w zakrystii
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci oraz „Trwajcie w miłości” dla rodzin.
 6. Wszystkich Drogich Parafian polecamy opiece Trójcy Najświętszej i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...