Ogłoszenia parafialne

VII Niedziela Zwykła 19 lutego 2023 r.  

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Dziś w salce parafialnej o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie wspólnoty Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w formację duchową w tej wspólnocie.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 56. Tydzień Modlitwo Trzeźwość Narodu pod hasłem „Ku trzeźwości z Kościołem”. Trwać on będzie do soboty 25 lutego jako duchowe przygotowanie do owocnego przeżycia Wielkiego Postu. W tym świętym czasie podejmijmy abstynencję od napojów alkoholowych, jako drogę prowadząca do wolności nas i naszych bliskich od tego uzależnienia. Zapiszmy nasze postanowienia w księdze abstynencji, wyłożonej przy ambonie. Szczególnie w tym tygodniu módlmy się o trzeźwość dla członków rodzin z problemami alkoholowymi, bo oni najbardziej tego daru potrzebują. Ponadto Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Kieleckiej zaprasza na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji trzeźwości, które rozpocznie się o godz. 18.00 – w piątek, 24 lutego 2023 r. w kościele parafialnym św. Wawrzyńca w Nowej Słupi. W Bazylice Mniejszej na Świętym Krzyżu o godz. 20.30 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jan Piotrowskiego.
 3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, rozpoczynająca czterdziestodniowy Wielki Post. Na znak czasu pokuty, kapłani posypią głowy wiernych popiołem w naszym kościele parafialnym podczas Mszy świętych o godz. 6.30, 7.00, 9.00, 12.00 i 17.00. W kaplicach w Podlaszczu i Węgleńcu o godz. 15.00, w Podchojnach i w Piaskach o godz. 16.00. Pomimo różnych obowiązków rodzinnych i zawodowych niech każdy z nas przyjdzie na wybraną Mszę świętą, aby osobiście w popiele i w modlitwie rozpocząć duchową pracę nad sobą w Wielkim Poście. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli można spożyć jedynie trzy posiłki bezmięsne, w tym jeden obfity –  do syta. Ta ilość posiłków nie obowiązuje małych dzieci i starszych osób chorych, które powinny spożywać posiłki wielokrotnie. Natomiast zakaz spożywania w Popielec mięsa dotyczy wszystkich wiernych, bez względu na wiek.
 4. Wielki Post przynosi ze sobą piękne i bogate w treści nabożeństwa Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali, które ofiarujmy w intencji naszych parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych, które rozpoczną się w piątą niedzielę Wielkiego Postu – 26 marca br. Na Drogę Krzyżową zapraszamy w każdy piątek Wielkiego Postu: o godz. 16.15 – dzieci i młodzież, a po Mszy św. o godz. 17.00 dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będziemy odprawiać w każdą niedzielę wielkopostną o godz. 16.30.
 5. Odpowiadając na apel naszych Księży Biskupów, w piątek, 24 lutego podczas Drogi Krzyżowej będziemy modlić się w sposób szczególny
  o sprawiedliwy pokój na Ukrainie. Zapraszamy w tym dniu do wspólnej modlitwy.
 6. 6. W sobotę, 25 lutego br. w parafii klasztornej pw. bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie o godz. 19.00 w auli św. Bernarda rozpocznie się kurs przedmałżeński. Zachęcamy narzeczonych i tych, którzy planują w niedługim czasie wstąpić w sakramentalny związek małżeński do zainteresowania się tą propozycją i udziałem w kursie, gdyż jest on wymagany przy zawieraniu małżeństwa sakramentalnego.
 7. 7. Zapraszamy do udziału w dekanalnym nocnym czuwaniu modlitewnym na Jasnej Górze, które odbędzie się z 4 na 5 marca br. Wyjazd będzie z parkingu parafialnego o godz. 18.00. Chętnych do udziału w czuwaniu prosimy
  o zapisywanie się w zakrystii.
 8. 8. Serdecznie polecamy prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki: „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci oraz „Trwajcie w miłości” dla rodzin. Zachęcamy również do zabrania naszej gazetki parafialnej „Trinitas”.
 9. Ks. abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, prosi wszystkich wiernych w naszej Ojczyźnie o modlitwę w intencji ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii, pisząc: „Niech dobry Bóg ma w swojej opiece wszystkie ofiary tej tragedii. Niech zmarłych obdarzy życiem wiecznym, a tym, którzy ocaleli, da nadzieję i duchowe umocnienie”. Rozumiejąc dramat tych ludzi, okażmy miłosierdzie, składając do puszki, po zakończeniu tej Mszy św., dar naszego serca, wspierając tych, którzy ocaleli, stracili dom wszystko co było dorobkiem ich życia. Niech Bóg Miłosierny wynagrodzi tych, którzy otworzą swoje serce dla ofiar kataklizmu trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Bóg zapłać za każdą złotówkę złożoną na wsparcie tych nieszczęśliwych ludzi!
 10. Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu i owocnego przeżywania Wielkiego Postu.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...