Ogłoszenia parafialne

XV Niedziela Zwykła 16 lipca 2023 r.

 

 1. Od niedzieli 23 lipca będziemy przeżywać XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Z Kościołem na misyjnych drogach”. Modlitwą otoczymy kierujących i podróżujących. Z tej racji w sobotę, po wieczornej Mszy Świętej oraz w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej, przyzywając pomocy św. Krzysztofa, poświęcimy samochody i wszelkie inne środki lokomocji. Każdy kierowca otrzyma pamiątkę z poświęconym wizerunkiem św. Krzysztofa. Przy tej okazji kierowcy będą mogli złożyć dobrowolną ofiarę na zakup środków transportu niezbędnych w pracy misyjnej.
 2. We wtorek o godz. 14:00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego zostanie odprawiona Msza święta pogrzebowa za śp. Zygmunta Krążka, tatę ks. Artura Krążka pochodzącego z naszej parafii.
 3. W piątek o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. w intencji dobroczyńców, składających ofiary na utrzymanie naszego kościoła i parafii. Po Mszy św. polecimy wszystkich Opatrzności Bożej, w koronce do Miłosierdzia Bożego.
 4. W sobotę w liturgii Kościoła będziemy przeżywać święto św. Marii Magdaleny.
 5. Dnia 6 sierpnia b. r. po raz czterdziesty drugi na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka. Zapisy, regulamin i bliższe informacje na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Kielce na Jasną Górę, ale istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach.
  Z naszej parafii organizujemy wyjazd na ostatni etap pielgrzymowania, a więc 13 sierpnia w niedzielę. Wspólnie z grupą biało-niebieską (do której należy dekanat jędrzejowski) pokonamy trasę z Mstowa na Jasną Górę (około 16 km). Szczegóły i zapisy w zakrystii lub u ks. Damiana.
 6. W dniach od 16 do 19 sierpnia b.r. odbędzie się XI Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej. Dla zainteresowanych więcej szczegółów na plakacie w gablocie przed kościołem. Zgłoszenia do 31 lipca mailowo na: www.pielgrzymkarowerowa.pl
 7. 10 sierpnia (czwartek) - zatrzymają się w naszej parafii pielgrzymi z Pieszej Pielgrzymki Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę. Organizatorzy proszą o przyjęcie pielgrzymów na nocleg do domów. Okażmy chrześcijańską gościnność dla strudzonych sióstr i braci pielgrzymkowych. Bardzo prosimy, aby również zgłosić w zakrystii chęć przyjęcia pątników, podając adres i ilość osób. Okażmy serce tym, którzy doznawszy naszej życzliwości, poniosą nasze intencje na Jasną Górę.
 8. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci oraz „Trwajcie w miłości”.
 9. Wszystkich naszych drogich Parafian i Gości polecamy opiece Trójcy Świętej i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...