Ogłoszenia parafialne

XIX Niedziela Zwykła 13 sierpnia 2023 r.  

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. W tym tygodniu będą wspominani
  w liturgii Kościoła: w poniedziałek św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik; w czwartek św. Jacek prezbiter. Tych świętych prosimy o wstawiennictwo za nami przed Bogiem.
 2. We wtorek będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie nazywaną świętem Matki Bożej Zielnej. W tym dniu jesteśmy zobowiązani w wierze do udziału w Eucharystii. Msze św. w kościele parafialnym
  i w kaplicach w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie ziół, kwiatów i zbóż, które przyniesiemy w dziękczynieniu za wszelkie dary, które
  z woli Bożej wydaje dla nas ziemia.
 3. „Roczki”, czyli Msza Święta w intencji dzieci i młodzieży przeżywających swoje kolejne rocznice urodzin w sierpniu, zostanie odprawiona za tydzień w niedzielę o godz. 10.30. Zachęcamy rodziców i bliskich do zamawiania intencji w zakrystii.
 4. Biskup Kielecki Jan Piotrowski, w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, postanawia, aby 15 sierpnia 2023 r. był Dniem Solidarności ze Słowenią, dlatego prosi o modlitwę za poszkodowanych w powodzi oraz zwraca się z uprzejmą prośbą o przeprowadzenie
  w tym dniu we wszystkich parafiach diecezji po Mszach świętych zbiórki do puszek na pomoc poszkodowanym. Okażmy miłosierdzie ludziom dotkniętym kataklizmem powodzi.
 5. Dziękujemy wszystkim rodzinom i osobom, które przyjęły na nocleg pątników
  z Pieszej Pielgrzymki Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę. Niech Bóg wynagrodzi życzliwość i postawę chrześcijańskiej gościnności.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Trwajcie w miłości!” oraz „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
 7. Zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je o godz. 19.30 modlitwą różańcową, o którą prosiła Matka Boża w Fatimie. O godz. 20.00 rozpocznie się Msza św. podczas której homilię wygłosi ks. Zbigniew Kasperek, proboszcz parafii w Mierzwinie. Przed błogosławieństwem odbędzie się procesja ze świecami wokół naszego kościoła. Serdecznie zapraszamy!
 8. Wszystkim naszym drogim parafianom i miły gościom życzymy w nowym tygodniu Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zielnej.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...