Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Zwykła 14 stycznia 2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii Kościoła: w środę – wspomnienie św. Antoniego, opata; w piątek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
 2. W czwartek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Będziesz miłował Pana, swego Boga...a swego bliźniego jak siebie samego” (Łk 10,27).
  W tym czasie będziemy prosić Pana Boga o łaskę zjednoczenia wszystkich chrześcijan w wierze i w dawaniu świadectwa życia Ewangelią.
 3. W czwartek zapraszamy na Nabożeństwo Medjugorskie do Królowej Pokoju, które rozpoczniemy o godz. 16:30 modlitwą różańcową, o godz. 17:00 Msza święta, a po jej zakończeniu adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. W piątek Mszę św. o godz. 17.00 odprawimy w intencji ofiarodawców
  i dobroczyńców naszej parafii, a po jej zakończeniu polecimy ich opiece Bożej
  w Koronce do Miłosierdzia Bożego. W ostatnim czasie złożono następujące ofiary: pewna osoba z Podchojn – 200 zł; pewna osoba z ul. Dygasińskiego – 100 zł; pewna osoba z ul. Brzozowej – 200 zł; pewna osoba z Łączyna Małego – 100 zł; i dwie osoby po 100 zł. Ofiary te przeznaczyliśmy na zakup w ostatnim tygodniu oleju opałowego do ogrzewania naszego kościoła parafialnego. Zakupiliśmy 1600 l. za sumę 8 tys. zł. Składamy Bóg zapłać! pewnej osobie z naszej parafii za ufundowanie nowych, dębowych drzwi do kaplicy w Węgleńcu. Naszą modlitwą obejmiemy także wszystkie rodziny, które złożyły ofiary podczas tegorocznej kolędy. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
 5. 21 stycznia przypada Dzień Babci, a 22 stycznia Dzień Dziadka. Z tej okazji w najbliższą niedzielę o 10:30 odprawimy Mszę Św. w intencji naszych babć i dziadków. Pamiętajmy także w osobistej modlitwie o naszych drogich babciach i dziadkach, którym tak wiele zawdzięczamy.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej świątyni Zespół Regionalny „SIENNIOKI” spod Nowego Sącza, który podczas Mszy św. o godz. 10.30 będzie modlił się z nami śpiewem kolęd. Po Mszy Świętej będzie można nabyć płyty Zespołu z kolędami
  i pastorałkami. Serdecznie wszystkich zapraszamy! Natomiast po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej
  w Pińczowie pod batutą Roberta Pełki. Koncert kolęd w wykonaniu zaproszonych gości
  i solistów rozpocznie się o godz. 13.00. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy!
 7. Dziękujemy wszystkim rodzinom z naszej parafii, które w zeszłym tygodniu mogliśmy nawiedzić podczas wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła i remont domu Sióstr Służebniczek. W tym tygodniu kolęda będzie przebiegać w następującym porządku:
 8. Serdecznie polecamy prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Mały Gość Niedzielny” i miesięcznik „Trwajcie w miłości” dla rodzin. Rycerze Św. Jana Pawła II rozprowadzają też patriotyczne kalendarze na 2024 r.
 9. Naszym Drogim Parafianom w nadchodzącym nowym tygodniu życzymy obfitości łask Bożych.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...